Návrat do bronzových vod

Třetí medaili v novodobé klubové historii získaly basketbalistky ZVVZ USK Praha při sedmé účasti na Final Four Euroligy. Pražanky po pátečním zklamání v semifinále přehrály v duelu o bronz jasně pořadatelský Mersin 95:67 a po výhře v celé soutěži v roce 2015 mají společně s rokem 2019 druhý bronz.

Český tým přehrál tureckého soupeře po dvou duelech ze základní skupiny i potřetí v tomto ročníku a napravil tak zklamání z loňského domácího Final Four, kde USK podlehl mimo jiné i Mersinu a skončil čtvrtý. Skvělé Final Four odehrála francouzská reprezentantka Valérie Ayayi, která na čtyřiadvacet bodů ze semifinále navázala jedenadvaceti z duelů o bronz. Navíc utkání otevřela osmi body v první čtvrtině a pomohla k vedení 27:18. V divoké druhé čtvrtině utekly svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové na patnáct bodů, aby pak Mersin snížil rozdíl na sedm a o přestávce i díky „klaksonové“ trojce Terezy Vyoralové prohrával dokonce o šestnáct.

Až dvacetibodové bylo vedení USK na startu třetí čtvrtiny, než domácí tým v čele s Maďarkou Kiss snížil na jednociferný rozdíl, než Pražanky skvělou poslední čtvrtinou zdemolovaly jakékoliv naděje na zvrat a trenérka Hejková mohla naopak dát dostatek prostoru lavičce v posledních minutách.

Ke skvělé Ayayi se přidala devatenácti body Španělka Maite Cazorla, na třinácti se shodly Vyoralová a Australanka Ezi Magbegor. Virag Kiss byla nejlepší střelkyní poražených s devatenácti body, o bod méně zvládla Kahleah Cooper.