1+5 NEJ 3. kola

To nejzajímavější, co se odehrálo ve třetím kole Chance Ženské basketbalové lize.

Nejnapínavější kolo
Všechny čtyři odehrané zápasy třetího kola slibovaly vyrovnanou podívanou. A všechny tento slib naplnily. Ve všech čtyřech došlo alespoň k jednomu zásadnímu zvratu.
KP Brno doma uspěl nad BLK Slavia Praha 74:61, i když po většinu zápasu prohrával, a to až o 13 bodů. Utkání uzavřel sérií 10:0.
Sokol Hradec Králové vyhrál na Slovance 83:74, když využil až své šesté vedení. Jedenáct minut před koncem prohrával 54:67, zbytek utkání ale ovládl 29:7.
SBŠ Ostrava nadpoloviční část hry naháněla Levhartice Chomutov, před polovinou třetí čtvrtiny prohrávala o 14 bodů. Ale pak začala stahovat, zapsala finálních devět bodů utkání a radovala se z triumfu 65:62.
Kara Trutnov doma potřebovala smazat náskok BK Strakonice na úvod prvního i druhého poločasu, aby si došla pro úvodní úspěch sezony. Vyhrála 79:68.
Nejdůležitější trefa
Vítězných tref v posledních sekundách je v Chance ŽBL pohříchu jako šafránu. Jedna taková spadla do koše v zápase SBŠ Ostrava - Levhartice Chomutov čtyři vteřiny před koncem, trojku se štěstím proměnila domácí Tereza Motyčáková a rozhodla o výhře 65:62. Hosté už nedokázali zareagovat.
Nejvíc chyb
Krátce před trefou Motyčákové proběhla jiná unikátní chvíle. Vyfaulovaná chomutovská pivotka Monika Satoranská si 63 sekund před koncem přibalila ještě dvě technické chyby, čímž "vyloučila" svého trenéra Jozefa Rešetára. Ostravanky tohoto momentu využili k vyrovnání.
Nejpůsobivější double double
Nejdříve si o tuhle pozici řekla Whisper Fisher, která Kaře Trutnov pomohla proti BK Strakonice 11 body a 15 doskoky. Pak ji ale zastínila ostravská Anacia Wilkinson se 17 body a 15 doskoky.
Nejhezčí trojčlenka
Také útoky na triple double proběhly během víkendu hned dva. Karolína Šotolová v dresu KP Brno proti BLK Slavia Praha zapsala 13 bodů, osm doskoků a sedm asistencí. Eliška Hálová pomohla Slovance dokonce 21 body a 10 doskoky a k nim připojila šest asistencí, což je její nový osobní rekord.