250 pro USK

Jubilejní 250 výhru v řadě si připsaly basketbalistky ZVVZ USK Praha v nejvyšší ženské ligové soutěži. Pražanky v dohrávce třetího kola Chance ŽBL přehrály stříbrné medailistky Žabiny Brno na jejich palubovce 82:54. Pokud se všechna další utkání odehrají podle plánu, příští vzájemný střet těchto soupeřů bude o překonání historického rekordu v poštu ligových výher v řadě, který drží právě Žabiny.

Oba celky mají za sebou náročné pohárové středeční bitvy, horší to bylo pro Žabiny, které padly v EuroCupu až po dvou prodlouženích s francouzským Montpellier a stěžejní hráčky tak odehrály opravdu hodně minut. I proto trenér Viktor Pruša své hlavní opory nepřetěžoval, na osmadvacet minut na palubovce zůstala Američanka Elissa Cunane, další opory hrály kolem dvaceti minut. Žabiny navíc čeká hned v sobotu další ligová bitva proti Strakonicím.

První půle byla ze strany Žabin velmi slušná, USK šel do dvouciferného náskoku až krátce před poločasem, ten už si však bez větších potíží pohlídal. Ani jednomu z celků se nedařila střelba za tři body, Pražanky ale podle očekávání i bez zraněné Brionny Jones využívaly podkošovou sílu, která jim pomohla k euroligové výhře nad maďarským Szekszárdem.

Zlomová byla třetí čtvrtina, kdy Žabiny odešly lehce fyzicky, začaly se kupit ztráty, přestala se dařit střelba a do koše USK padlo jen osm bodů. To pomohlo hostujícímu favoritovi k navýšení na pohodlný rozdíl, který pak už mohl bez větších potíží udržovat.

Jedinou dvoucifernou střelkyní Žabin byla s 11 body Bosenka Nikolina Kněževič, naopak u USK byla dvouciferná hned čtveřice hráček v čele s Valériane Vukosavljevič a jejími 17 body. Na šestnáct se dostala Alyssa Thomas, hvězda středeční bitvy Teja Oblak zůstala na čtyřech bodech.