5 nej osmnáctého kola

To nejzajímavější, co se přihodilo v osmnáctém kole české nejvyšší soutěže žen.

Největší hrdinka

Alena Jeništová zachraňuje klub z domovských Strakonic v ŽBL. Domácí vítězství U19 Chance nad Lokomotivou Trutnov 73:68 řídila 28 body a 11 doskoky. Postarala se také o vyrovnání na 64:64 půlminutu před koncem základní doby. Pro Jihočešky je to třetí výhra v sezoně a dobrý vklad pro play-out.

Nejdelší zápasy

Zápas U19 Chance s Lokomotivou Trutnov je zároveň teprve druhým v tomto ročníku, který dospěl až do prodloužení - tím prvním byla dohrávka 17. kola mezi SBŠ Ostrava a právě U19 Chance. Jihočešky zvítězily na pomezí Moravy a Slezska 60:59, což z nich činí specialistky na vítězství z těch nejvyrovnanějších koncovek.

Nejvíce minut

Strakonická Eliška Petrušková proti Trutnovu odehrála 44 minut a pět sekund, čímž vytvořila nový rekord této sezony. Přes 40 minut se dostaly i její spoluhráčky Kristýna Tomšovicová, Alena Jeništová a Tereza Šípová a trutnovská Alilah Bethel.

Nejúčinnější dirigentka

Španělská reprezentantka Marta Xargay ze ZVVZ USK Praha si při výhře v derby nad BLK Slavia 94:73 rázně vylepšila osobní rekord na 13 asistencí. Stačilo jí k tomu 23 minut. O nejlepší výkon sezony se však nejedná, ten drží její spoluhráčka z klubu i reprezentace Leticia Romero; v tomto ročníku se už dvakrát blýskla 15 asistencemi a jednou jich zvládla nasbírat 13.

Nejmarnější snaha

Žebříčku užitečnosti v 18. kole vládla Kristi Bellock, svou Slavii však k úspěchu proti USK nedovedla. Jejích 29 bodů a 13 doskoků za 36 minut hry tak vyznělo vlastně naprázdno. Čtyřicítka v užitečnosti je nicméně nejlepším počinem této čerstvě osmadvacetileté americké hráčky v české lize, za svým střeleckým „osobákem“ zaostala o dva body.