Baráž rozhodne poslední duel

Překvapivými výsledky dopadly víkendové duely baráže o nejvyšší ženskou ligovou soutěž mezi Strakonicemi a Brandýsem. Oba celky vyhrály během čtyřiadvaceti hodin na palubovkách soupeřek a rozhodovat se tak bude v úterý znovu v Brandýse.

Po sobotě vypadalo vše jasně. Brandýs na domácím hřiště vůbec nestačil hned v první čtvrtině, ztratil ji 8:30 a i když se ve druhé čtvrtině zlepšil a rozdíl ve skóre mírně stáhl, přišel po přestávce další nápor Strakonic a Jihočešky dovedly zápas bez větších potíží k vítězství 82:54. Střelkyní prvního zápasu byla s osmnácti body hostující Karolína Hauserová, její spoluhráčka Adéla Junková dodala patnáct bodů. Brandýským nestačilo čtrnáct bodů Natálie Koucké.

Druhý zápas probíhal ale v kompletně jiném režimu. Strakonice vůbec nevyužily výhody domácího prostředí a od úvodu docela výrazně ztrácely. Na přelomu obou poločasů předvedly domácí hráčky zlepšený výkon a dokázaly skóre otočit. V části třetí a čtvrté čtvrtiny dokonce vedly a vypadalo to, že se jim ligovou příslušnost podaří udržet už v nedělním duelu. Ještě v poslední minutě ztrácely jen bod, ale závěr zvládl lépe Brandýs a po výhře 76:71 si vynutil třetí rozhodující zápas. Do toho je dovedla osmadvaceti body Bosenka Irena Vrančič, která trefila tři trojky a všech devět šestek. Adéla Junková vedla Strakonice s 22 body.