Bourges se obávalo

Basketbalistky KP TANY Brno mají za sebou rozporuplný večer v EuroCupu. Neočekávaně trápily až do posledních minut jednoho z největších favoritů celé soutěže francouzské Bourges a podlehly až v úplném závěru 59:70.

Brňanky nastoupily do utkání bez zbytečného respektu a v čele s Kateřinou Galíčkovou se ujaly po necelých pěti minutách vedení 14:6. V tu chvíli ale předvedlo bohužel Bourges nejlepší pasáž v zápase a sérií 18:2 se francouzský výběr plný mezinárodních hvězd ujal vedení. Po trojce zkušené Řekyně Spanou a koších Alix Douchet byl rozdíl tři minuty před poločasem až na čtrnácti bodech pro hosty, KP TANY ale ještě zabojovalo a do přestávky se dotáhlo zpět pod desetibodovou hranici.

Třetí čtvrtina pak byla naopak nejlepší z brněnské strany. Dařilo se v útoku, fungovalo přitlačení v obraně a náskok Bourges se začal ztenčovat. Oproti minulému týdnu, kdy se francouzský tým blýskl 124 body, se tentokrát osobnostmi nabitému výběru nedařilo ve STAREZ aréně střelecky. I vyhlášeným střelkyním se najednou rozklepaly ruce a míjely pozice, které běžně proměňují. Bourges navíc trápily ztráty, těch nasbíraly za celý zápas 22, o šest více než Brňanky. I přes tlak na hřišti i v hledišti se ale KP TANY nepodařilo otočit skóre. Ve vzájemném střeleckém trápení obou týmů v poslední čtvrtině byl dlouho rozdíl na dvou či třech bodech, ale kýžená vyrovnávací střela do koše nepadla.

V klíčových chvílích pak KP TANY chyběla hlavně síla pod košem, důležité koše dávala Američanka Kayla Alexander, navíc se po jednom z jejích zákroků pod košem zranila Anežka Kopecká, která si zřejmě lehce poranila kotník a ze hřiště odkulhala. I díky tomu Bourges dominovalo pod košem v posledních minutách a důležitou výhru si pohlídalo.

Zápas znovu velmi dobře odstřílela Kateřina Galíčková, která se dostala na patnáct bodů, po jedenácti přidaly Eva Kopecká a Petra Malíková. Do dvouciferných čísel se dostala ještě Dominica Hynková s deseti body. Alexander se díky skvělé poslední čtvrtině vyšvihnula v lídra celého zápasu s 18 body a 12 doskoky. Artemis Spanou přidala 15 bodů a deset doskočených míčů.