Brandýs zachráněn

První dubnovou středu skončila série play out Chance ŽBL. Devátou příčku obsadí ligový nováček z Brandýsa, který potřetí ze čtyř duelů přehrál Slovanku, tentokrát v aréně Rokytka 79:70. Slovanku čeká baráž s vítězem první ligy, kde zatím průběžné tabulce vládne BA Sparta.

Středočešky přijely do Prahy s jasným cílem ukončit sérii a podle toho k utkání přistoupily. Od začátku hrály s větší energií a od stavu 10:11 z pohledu Slovanky doslova opanovaly zbytek prvního poločasu. Už v první čtvrtině nastřílely hráčky DSK se skvělou úspěšností 27 bodů, ve druhé čtvrtině to proti slabé obraně Slovanky dokonce ještě o bod vylepšily a skoro nekonečná série před poločasem 44:17 poslala hostující hráčky dokonce do osmadvacetibodového vedení.

Po přestávce přišlo ze strany Slovanky výrazné zlepšení, Pražanky přitvrdily na obou koncích palubovky a 25 body ve třetí čtvrtině dostaly rozdíl ke dvouciferné hranici. V posledních minutách pak tlak stupňovaly a snažily se o nevídaný obrat, ale nejblíže se dostaly Pražanky po trojce Terezy Zítkové 140 sekund před koncem na rozdíl šesti bodů. Byly to ale poslední body domácího týmu v zápase, a tak mohl Brandýs slavit.

Svěřenkyně trenéra Dana Kurucze zvítězily i přes 21 ztracených míčů, ale měly výrazně lepší úspěšnost střelby z pole a na doskoky přehrály soupeřky 48:38. Očekávanou střeleckou oporou vítězek byla Kwanza Murray s 24 body, na sedmnáct bodů se 14 doskoky se dostala Leeza Burdgess, Irena Vrančič zaznamenala 14 bodů. Slovanku nezachránilo 21 bodů Andrey Ondrouškové, dvanáct bodů zapsala Tereza Zítková a jen na jedenácti zůstala elitní ligová střelkyně Eliška Hálová.