Brněnské derby a hledání hradecké odpovědi

RENOMIA Ženská basketbalová liga se po několika roztěkaných týdnech přiblíží normálu. Víkend nabídne čtyři z pěti utkání 17. kola. Pouze Kara Trutnov a ZVVZ USK Praha nenastoupí, celek z české metropole má euroligové povinnosti proti TTT Riga.

V rozdílných situacích

Druhé derby je tu, KP Brno chce s jeho pomocí zaútočit na lepší než čtvrté místo v tabulce, Žabiny touží pojistit druhou příčku. Do zápasu jdou hosté jako mírný favorit, první duel zvládly poměrně přesvědčivě - 71:54.

Není bez zajímavosti, že to bude pro Královopolanky první únorový zápas, naposledy v lize nastoupily 26. ledna v hale Kary Trutnov. Žabiny jsou výrazně rozehranější, v uplynulých 14 dnů jim přineslo pět utkání. Všechna vyhrály, a tak týmová nálada jistě nebude špatná.

Utkání KP Brno - Žabiny Brno se hraje v sobotu 19. února od 16 hodin v Brně v Městské hale míčových sportů v ulici Vodova.

Znovu slávistické překvapení?

Listopadové střetnutí BLK Slavia Praha a Sokola Hradec Králové skončilo překvapením. Vítězství Pražanek se sice nečekalo, ale budiž. Ještě více však zaujal rozdíl mezi oběma celky. Průběh skóre: 23:9 po deseti minutách, 38:17 o poločase, 45:33 po půlhodině hry a 64:46 na konci zápasu. Mají snad slávistky na východočeský celek recept? Uvidí se po odvetě u Labe.

Královéhradecká Kristýna Čuperková má zatím v lize nastříleno 2983 bodů, a tak se může dostat přes jeden významný milník. Z aktivních hráček české nejvyšší soutěže pokořilo 3000 bodů pouze duo Alena Hanušová a Michaela Stejskalová.

Utkání Sokol Hradec Králové - BLK Slavia Praha se hraje v sobotu 19. února od 16 hodin v Hradci Králové v hale na Eliščině nábřeží.

Střetnutí dvou zklamaných

BK Strakonice-U19 Chance i Levhartice Chomutov už v tomto týdnu k zápasu nastoupily. Severočešky prohrály v nové hale pražské BLK Slavia 59:74, Jihočešky si na Královku dojely pro nadílku 28:154 od mistrovského ZVVZ USK Praha. Oba týmy by na porážku rády zapomenuly, jenže domácím to nejspíš nepůjde tak snadno. Vždyť v prvním měření s Levharticemi nestačil 44:68.

Na alespoň padesátibodový večer čekají strakonické basketbalistky od 5. ledna. A pokud znovu - tak jako v Praze – nastoupí bez kapitánky Anny Rosecké, s překonáním této hranice to budou mít hodně obtížné.

Utkání BK Strakonice-U19 Chance - Levhartice Chomutov se hraje v pátek 18. února od 18 hodin ve Strakonicích ve STARZ aréně.

Drama i do třetice?

Zápasy mezi Slovankou a SBŠ Ostrava jsou v této sezoně ozdobou. Nejprve v lize Slovanka uspěla v Ostravě 82:79. Pak doma zvítězila ve čtvrtfinále RENOMIA Českého poháru 75:67, když se hrála dokonce dvě prodloužení. Moravanky tedy mají co oplácet a vítězství by jim výrazně pomohlo zvýšit šance na play off.

Utkání Slovanka - SBŠ Ostrava se hraje v neděli 20. února od 17 hodin v Benešově ve Sportovní hale.