Brněnské odvety

Dvěma duely druhého kola pokračoval v sobotu program Chance ŽBL. Na domácích palubovkách splnily reparáty oba brněnské celky KP TANY a Žabiny, které si v prvním kole připsaly relativně nečekané prohry na hřištích soupeřů.

Ligový nováček z Brandýsa má v úvodu sezóny těžký los. Po domácí úvodní porážce s Chomutovem dnes jely Středočešky na palubovku dalšího eurocupového soupeře KP TANY Brno a Brandýs podlehl ve druhém kole poměrem 45:89.

Brňanky kralovaly při ligové premiéře v domácí hale v lichých čtvrtinách. Hned v úvodu na soupeřky vlétly, vstřelily prvních jedenáct bodů utkání a nakročily k hladkému průběhu. Za první čtvrtinu se skvělou úspěšností nastřílely devětadvacet bodů a držely pohodové dvouciferné vedení. Ve druhé čtvrtině se hra trochu srovnala, Brandýs se podobně jako v úvodním utkání sžíval s rychlostí a tvrdostí soupeře postupně. V druhém hracím období byla hra opravdu vyrovnanější, ale Středočeškám se náskok soupeřek nepodařilo snižovat, jen už tolik nenarůstal.

Po přestávce však přišel další drtivý nápor Brna, tentokrát hlavně v obraně a duel se definitivně zlomil. Brandýs dal ve třetí čtvrtině pouze devět bodů a celkově se znovu trápil v ofenzivně. Přísnější měřítko v tomto ohledu snesla jen Američanka Kwanza Murray, která se blýskla 21 body, žádná její spoluhráčka nedala víc než pět bodů.

KP TANY mělo hned čtyři dvouciferné střelkyně v čele s Ludmilou Dudáčkovou, která dala čtrnáct bodů, na dvanáct se dostala Dominica Hynková. Američanka Madison Wolf k devíti bodům přidala šestnáct doskočených míčů.

S velkou koncentrací po úvodní porážce v Hradci šly do domácí premiéry obhájkyně stříbra Žabiny Brno, které si na Rosničce poradily s Chomutovem 69:59. Oba soupeři mají ještě chvíli na přípravu před startem EuroCupu, do té doby stihnou ještě jedno ligové kolo.

Domácí hráčky prohrávaly jen v samém úvodu po pěti rychlých bodech Američanky Wynn-Pollard, po šesti odehraných minutách šly poprvé do vedení a série osmi bodů pomohla vytvořit náskok, o který Žabiny už nepřišly. Levhratice přitom rozhodně nenechaly soupeřky nijak utéct a minimálně v první čtvrtině se držely na dostřel.

Následně ale ve druhém hracím období střelecky odpadly, Žabiny se dostaly do herní pohody a začaly náskok postupně navyšovat. Brňanky měly jasnou převahu na doskoku, sbíraly nepřesné pokusy soupeřek a vyrážely do rychlých brejků. Ani jednomu z týmů se nedařilo za tři body, Žabiny ale doháněly body z čáry trestného hodu a lepší úspěšností z dvojek.

Rozdíl mezi oběma celky byl ve třetí čtvrtině krátce až dvaadvacetibodový, než přišlo v poslední desetiminutovce polevení v koncentraci Žabin a snížení Levhartic. Výhra favoritek ale v ohrožení nebyla ani na chvíli.

Wynn-Pollard byla s 22 body nejlepší střelkyní zápasu, na deset se dostala chomutovská Valentýna Kadlecová. Žabiny hrající ve stále zúžené sestavě měly útok více rozdělený – nejlepší střelkyně týmu byla s třinácti body Petra Záplatová, 12 bodů a stejný počet doskoků svítil v technickém zápise po utkání Američance Elisse Cunane.