Brněnské pohárové porážky

Basketbalistky brněnských týmů neuspěly v rámci čtvrtého kola EuroCupu a postup se jim vzdálil. Porážku na palubovce francouzského Tarbes si připsalo KP Brno poměrem 56:73, v Belgii neuspěly ani Žabiny, které podlehly Castors Braine 65:81.

Oslabené KP ve Francii nestačilo

Královopolankám chyběla kvůli nemoci nejzkušenější hráčka Michaela Stejskalová, v úvodu to sice nebylo znát, neboť svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého vedly 10:6. Pak se ale začala projevovat větší sehranost domácího výběru, kde hrála prim Ana Tadič, která přispěla k výhře 23 body a 13 doskoky. Do hry se za francouzský tým nedostala česká reprezentantka Renáta Březinová.

Nejlepší hráčkou KP Brno ve středečním utkání na jihu Francie byla kapitánka libanonské reprezentace Rebecca Akl, která nastřílela 10 bodů. Oba francouzské týmy ze skupiny (druhý tým Villeneuve přehrál bez potíží islandský Haukar) mají nakročeno k postupu do play off. Brňanky budou s největší pravděpodobností bojovat o třetí místo ve skupině, z kterého postoupí čtyři ze šesti týmů Západní konference. KP bude 24. listopadu bojovat o šanci na postup s fracnouzským Villeneuve.

Žabiny podlehly Belgičankám i podruhé

Žabinám nevyšel v Belgii hned úvod duelu, v první čtvrtině špatně bránily a nedařila se jim ani střelba a úvodní desetiminutovku prohrály rozdílem deseti bodů. Brňanky vtáhla zpět do zápasu Bria Holmes, která s devatenácti body držela prapor svého týmu. Po třech čtvrtinách stáhly Brňanky manko na čtyři body, ale belgický tým pod taktovkou Rakušanky Aislinn König, autorky 30 bodů, však drama v závěru nepřipustil. Castors Braine tak je blízko k výhře ve skupině.

Brňanky čeká důležitý duel po reprezentační přestávce doma proti London Lions, se kterým bojují o druhé místo ve skupině.