Brněnské stovky

Dvěma duely s brněnskými favority ze špičky tabulky na palubovkách soupeřů pokračoval v pátek večer program Chance ŽBL. Konkrétně šlo o duely čtrnáctého kola, a právě favorizované Žabiny a KP slavily „povinné“ výhry. Oba vítězné týmy se s jedenácti výhrami srovnaly na dělené druhé příčce.

První stovka KP

Na palubovce posledních Strakonic si nedělaly problémy hráčky KP Brno a z hřiště Jihočešek si odváží výhru 103:74. Je to první stovka Královopolanek v této sezóně.

Strakonice sice do utkání dobře vstoupily a v úvodu mírně vedly, pak se ale projevila skvělá ofenziva, která se ve Strakonicích rozjela bleskově a Brňanky začaly potvrzovat svou roli a navyšovat náskok. Ten byl i přes třicetibodovou první čtvrtinu pouze sedmibodový, další, dokonce ještě lepší střelecký výkon ve druhé čtvrtině ale posunul rozdíl ke dvacetibodové hranici a ke klidnému kontrolování hry ze strany hostů. Po přestávce se navíc zlepšila i brněnská obrana, která do té doby nebyla úplně ideální, a tak i přes druhý nejlepší střelecký výkon v této sezóně byly Strakonice daleko od výhry.

K jasnému výsledku přispěla hned šestice brněnských dvouciferných střelkyň, které vedla s 19 body Kateřina Galíčková, na čtrnácti se shodly Sofia Pelander a Karolína Fadrhonsová. I Strakonice měly několik dvouciferných střelkyň, konkrétně čtyři v čele se čtrnáctibodovou Adélou Junkovou. Strakonice ale srazilo zejména 21 ztracených míčů.

Dobrá forma Čechové

Další duel se skvělou ofenzivou zajistil klidnou výhru brněnským Žabinmám na palubovce Trutnova. K vítězství 105:64 nejvíce přispěla mladá pivotka Emma Čechová.

Do sestavy Žabin se vrátila Petra Záplatová a proti svému mateřskému klubu se jí sice tolik nedařilo střelecky, byla ale jednou z hráček, které z perimetru hledaly podkošovou sílu Žabin, kde byl hlavní rozdíl v utkání. Brňanky lehce prohrávaly v úvodních minutách, pak ale v Trutnově převzaly iniciativu a osmadvacetibodovou první čtvrtinou nakročily ke klidnému vedení. Když pak ve druhé čtvrtině přidaly dokonce jedenatřicet bodů a po přestávce přidaly dalších 27, bylo jasné, že KARA bude jen těžko stíhat ofenzivní smršť soupeřek. O to víc, když se domácím nedařilo dostávat na čáru trestného hodu, a ještě více ztrácely míče. I přes prohranou poslední čtvrtinu se Žabinám podařilo dostat přes stobodovou hranici a uhájit jedenačtyřicetibodové vítězství.

Domácí hráčky spáchaly osmadvacet ztrát, navíc doskočily o sedmnáct míčů méně. Emmu Čechovou s 23 body téměř dorovnala na domácí straně Michaela Gaislerová, která se dostala na 21 bodů. Rozdíl byl ale v podpoře od dalších střelkyň. Za Žabiny dodala Michaela Vacková 16 a duo Cunane – Stoupalová po patnácti bodech. Další nejlepší střelkyně Trutnova, kapitánka Kateřina Kozumplíková dala bodů jedenáct.