Brněnský Jersey Cup po dramatu ovládl Ružomberok

O víkendu odstartovaly v Brně dva týmy nejvyšší ženské soutěže RENOMIA ŽBL herní přípravu na novou sezónu. V rámci Jersey Cupu došlo na střet tria KP Brno, Levhartice Chomutov a Ružomberoku. Došlo ke třem velmi vyrovnaným zápasům, ve kterých si každý tým připsal po jedné výhře a prohře – z celkové výhry se nakonec raduje Ružomberok před Chomutovem a domácím KP.

Hned na úvod turnaje došlo na malé překvapení, když oslabené KP hrající s větší částí soupisky z „B“ týmu podlehlo Chomutovu 68:76. Vítězky vedla velmi dobrou střelbou a 22 body bývalá hráčka KP Monika Satoranská, na druhé straně se nejvíc střelecky dařilo Sarah Beránkové s 12 body.

„Byl to náš první zápas po půl roce, chtěli jsme uspět, ale brzdilo nás 23 ztrát! Chomutov měl dvě zkušené individuality, Satoranskou a Bartoňovou. Začala příprava, my po porážce víme, na čem v tréninku zapracovat,“ svěřil se trenér KP Dušan Medvecký.

Druhý den vyzvaly vítězky první zápasu z Chomutova slovenský MBK Ružomberok. Hra se přelévala ze strany na stranu a po první čtvrtině bylo skóre 23:21 pro slovenský tým. Druhá čtvrtina držela trend té první, a i proto skončila 18:18, tudíž v poločase vedly Slovenky o dva body, 41:39. V chomutovském dresu byla v utkání nejvíce vidět zkušena Tereza Vorlová, jenž zaznamenala 23 bodů. Na druhé straně pak podala heroický výkon kapitánka Miroslava Praženicová, která odehrála prakticky celý zápas s jediným vystřídáním. Ve druhém poločase stále Eisnerův výběr držel s favoritem krok a po třech čtvrtinách zápasu to bylo 57:61 z chomutovského pohledu. Blíže už se ale Levhartice v utkání nedostaly a duel tak skončil výhrou Ružomberoku 78:71.

Aby se všechny tři celky srovnaly na jedné výhře, chyběla ještě výhra brněnskému KP. To si chuť po pátku spravilo v nedělním utkání s Ružomberokem, ve kterém otočily sedmnáctibodovou ztrátu z druhé čtvrtiny a nakonec zvítězily 74:70. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body hostující kapitánka Praženicová, jen o bod méně zvládla domácí Remenárová. Že byl zápas plný emocí potvrzuje i vyloučení hostujícího trenéra Juraje Suji. Slovenky i přes porážku turnaj ovládly o skóre o pouhé dva body před Chomutovem.

„Důležité vítězství, hodně hráčky povzbudí. Po atletické přípravě jsme toho moc pět na pět nenahráli, byli jsme bez zámořských pivotů. Potter se ještě po příletu necítila nastoupit. Ve druhé půli jsme soupeře zlomili kolektivním výkonem, byli jsme postupně lepší i kondičně,“ zhodnotil utkání kouč KP Dušan Medvecký.

Souběžně hraný dorostenecký turnaj ovládly v kategorii juniorek domácí basketbalistky KP Brno (ve finále přehrály Žabiny) a ve finálovém souboji kadetek (taktéž za účasti pořádajícího KP Brno) se radoval Chomutov.