Cenná výhra červenobílých

Zajímavé zamotání tabulky způsobila nedělní dohrávka pátého kola Chance ŽBL mezi SBŠ Ostrava a pražskou Slavií. Ostravský tým má plnou hlavu i nohy práce s působením v Evropské lize EWBL, kde bojuje o postup do Final4 a ligová dohrávka mu nevyšla. Pražanky naopak získaly po výhře 98:64 cenný venkovní úspěch a přiblížily se svému poslednímu soupeři v tabulce, kde jsou stále i po dnešku sedmé.

Domácí Ostrava v utkání ani jednou nevedla, naopak Pražanky na soupeřky vlétly a po pěti minutách posílala Kateřina Suchanová svůj tým do trháku 17:6. Vedení hostujících hráček bylo v první čtvrtině až sedmnáctibodové a Ostravu udržela ve hře jen dobře zvládnutá poslední minuta a půl. Díky povedenému přelomu první a druhé čtvrtiny se podařilo Ostravě snížit na rozdíl osmi bodů, prakticky okamžitě na to ale Slavia reagovala bodovou sérií, která zahrnovala i tři slepené trojky a rozdíl byl nad hranicí dvaceti bodů, na které byl i o poločasové pauze. Když pak Slavia nastoupila koncentrovaně i do druhého poločasu, bylo jasné, že se Ostrava jen těžko bude snažit o nějaký větší comeback. Pražanky hrály koncentrovaně, skvěle střílely za dva i za tři body a téměř nemíjely šestky. Proto mohly v závěru už relativně v klidu kontrolovat třicetibodové vedení.

SBŠ nemohlo dvacet ztracených míčů ani fakt, že nechala rozstřílet hlavní opory Slavie. Eliška Mircová se blýskla čtyřmi trojkami a nasázela 21 bodů, stejně jako Američanka Makeda Clarka-Nicholas. Po sedmnácti přidaly Kateřiny Suchanová a Rokošová. Až za nimi byla nejlepší střelkyně Ostravy Anacia Wilkinson se 16 body a patnáctibodová Eliška Kubíčková.