Číslo 200 pro USK

Historické jubileum si při dnešní předehrávce čtrnáctého kola RENOMIA ŽBL připsaly basketbalistky ZVVZ USK Praha. Ty díky zdolání Sokola Hradec Králové 94:60 získaly dvoustou ligovou výhru v řadě a dál tak šlapou na paty historickým rekordmankám z Brna, které zvládly Žabiny mezi lety 1998–2007. Tehdy sérii přerušil právě USK.

Do zápasu mohly jít Pražanky s jistým respektem, protože právě Hradec jasného favorita na začátku letošního ročníku značně potrápil na domácí palubovce. Tentokrát ale USK v silnější sestavě neponechal nic v náhodě, na vedení soupeřek 5:4 zareagoval sérií jedenácti bodů a udal zápasu jasný řád. Na konci první čtvrtiny byl rozdíl osmnáctibodový a Východočešky se už nedostaly na dostřel. Přesto odehrály svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové slušné utkání a dokázaly se soupeřem v následujících čtvrtinách relativně držet krok.

Nedokázaly však zastavit americké podkošové hvězdy ve službách USK. Brionna Jones zářila s 29 body, když minula jedinou střelu z pole z třinácti, Alyssa Thomas zase atakovala triple-double s 21 body, 10 doskoky a 9 asistencemi. Patnáct bodů přidala Kateřina Elhotová. Hradecké vedla Klára Marečková s 18 body, Reanáta Březinová a Kristýna Čuperková přidaly po devíti bodech.