Čtrnáct v řadě a drcení domácích favoritů

Jednoznačnými výsledky skončily tři dnešní duely osmého kola RENOMIA ŽBL. Favorizované celky v nich potvrdily svou sílu a v domácím prostředí si poradily s outsidery. Hladkou práci měl USK v pražském derby, Žabiny se Strakonicemi i Hradec proti Slovance. Osmé kolo se dohraje nedělním duelem Ostravy s KP Brno.

Silný závěr Hradce

Výborný vstup do sezóny Hradeckých Lvic pokračuje. Východočešky v osmém kole zabraly dostatečně ve druhé půli a přehrály tak Slovanku MB 69:55. První půle ale byla ze strany mladoboleslavského celku velmi dobrá a Slovanka byla dokonce několikrát v těsném náskoku. Hostující hráčky se dokázaly vyhrabat z osmibodové ztráty v polovině druhé čtvrtiny a v poločase bylo skóre 35:35. Hosté trápily Lvice i nadále, a ještě šest minut před koncem srovnávala Samra Omerbašić na 55:55. Pak už se ale Slovanka vůbec neprosadila a Hradec sérií 14:0 zápas zlomil.

Hvězdou zápasu byla s 21 body a 14 doskoky domácí Petra Kulichová, čtrnáct bodů přidala Kateřina Zavázalová a třináct Klára Marečková. Poražené vedla Omerbašić se 14 body, se střelbou 1/9 se pouze ke dvěma bodům protrápila nová posila Kateřina Bartoňová.

Hladké derby

Jasného favorita mělo pražské derby mezi USK a Slavií, kterou domácí tým ovládl 116:61. Mistrovský USK posílený středeční demolicí turecké Cukorovy v Eurolize do zápasu vlétl ve velkém stylu a ani jednou neprohrával. Slávistky si jen těžko vytvářely střelecké pozice a bodový rozdíl se už v první čtvrtině přiblížil dvaceti bodům. Pak se Slavia střelecky trochu probrala, jenže to začalo v ofenzivě klapat i USK a 38bodovou druhou čtvrtinou definitivně zlomil odpor hostujících hráček. Rozdíl se ve druhé půli vyšplhal až k 55 bodům a USK mohl podobně jako ve středu v Eurolize dát dostatečný prostor lavičce. Hned šest hráček vítězek se dostalo do dvouciferných čísel v čele s Američankou Brionnou Jones, která dala 21 bodů, na sedmnácti se shodly Kateřina Elhotová a Valériane Vukosavljević. Kamila Hošková vedla Slavii 26 body, ale nedostalo se jí podpory od spoluhráček.

Spravená nálada Žabin

Hodně zklamané byly brněnské Žabiny po středeční předehrávce desátého kola na palubovce Hradce Králové. Druhou porážku s Východočeškami v sezoně si však spravily na domácím hřišti v duelu se Strakonicemi, který vyhrály 102:34. Na soupeřky vlétly drtivým startem a od čtvrté minuty a stavu 7:7 zápasu dominovaly. Na začátku druhé čtvrtiny to bylo o dvacet a krátce před poločasem už dokonce o čtyřicet bodů. Postupně se náskok i přes prostřídání vyšplhal až na 68 bodů, o které zápas také skončil. Žabiny vedla zkušená Kateřina Zohnová 21 body, sedmnáct přidala Anežka Kopecká. Jedinou dvoucifernou střelkyní Strakonic byl Adéla Stiborová s 11 body.