Další krok USK

Ani ve druhém čtvrtfinálovém utkání série Chance ŽBL proti Slovance si nedělaly problémy basketbalistky ZVVZ USK Praha. Účastnice Final4 Euroligy, které uspořádají na domácí palubce, si ve stejné hale, tedy na Královce, poradily s městským rivalem Slovankou poradily 113:35 a v pátek znovu doma mohou stvrdit postup do semifinále.

Duel měl podobný průběh nejen jako úvodní čtvrtfinále, které se hrálo na Slovance, ale také jako většina duelů v letošní sezóně, které USK sehrál proti papírově výrazněji slabším soupeřům. Slovanka už v první čtvrtině nabrala výraznou ztrátu, kterou nedokázala do konce zápasu zmírnit, naopak se rozdíl navyšoval. Ve druhé a třetí čtvrtině došlo k nejnižšímu navýšení, a to pokaždé o čtrnáct bodů, když druhá desetiminutovka byla ze strany Slovanky nejlepší na útočné polovině, hostující hráčky nastřílely čtrnáct bodů. Ve třetí čtvrtině pak zase Slovanka nejlépe bránila a inkasovala od soupeřek pouze jedenadvacet bodů. Drtivá čtvrtá čtvrtina ze strany USK pak znamenala návrat ke starým kolejím a favorit znovu překonal stobodovou hranici. V zápase plném chyb si oba celky připsaly dohromady devětačtyřicet ztracených míčů.

Do dvouciferných čísel se dostala kompletní základní pětka USK, a ještě dvě další hráčky, vedla je hvězdným výkonem Temi Fagbenle s 25 body a 12 doskoky, Brionna Jones přidala 20 bodů a 10 doskoků. Slovanka měla nejlepší střelkyni v Natálii Koucké s osmi body.