Defenzivní derby znovu pro Záplatovou a spol.

Přesně týden po pohárovém semifinále se znovu střetly v napínavé bitvě brněnské celky KP a Žabiny. V duelu hraném netradičně v menší hale Vodova ve spolupráci s házenkářským týmem KP se rozhodovalo podobně jako před týdnem v Kutné Hoře až v koncovce a znovu ze zápasu vyšly lépe Žabiny, které zvítězily tentokrát 59:55.

Přitom úvod zápasu vyšel domácím Královopolankám skvěle. Žabiny působily po poháru i středečním duelu v Belgii v rámci Středoevropské ligy unaveně a po sedmi minutách ztrácely 8:16. Pak se však začala prosazovat hrdinka pohárového víkendu Petra Záplatová a dvěma trojkami pomohla v úvodu druhé čtvrtiny ke srovnání na 22:22. Záplatová byla k nezastavení a další trojkou a košem poslala Žabiny do trháku. Až šestibodové vedení hostujícímu týmu nevydrželo, ale nejtěsnější náskok si svěřenkyně trenéra Pruši do přestávky přenesly.

Bitva pokračovala i po přestávce, když se v defenzivní podívané ani jeden z týmů nedokázal dostatečně prosadit. Královopolankám vyšel výborně přelom třetí a čtvrté čtvrtiny a šest minut před koncem poslala Michaela Stará svůj tým do čtyřbodového vedení. V tu chvíli však zavřely Žabiny svou obrannou polovinu a bod po bodu otáčely skóre. Srovnala Klára Křivánková a pak čtyřmi šestkami otočila Beáta Adamcová. Stará ještě svými trestnými hody korigovala, ale pak Nizozemka van Grinsven obdržela technickou chybu a dovolila Adamcové dalšími třemi šestkami zápas definitivně rozhodla.

Střelkyní vítězek byla se 17 body Petra Záplatová (4 trojky), čtrnáct přidala Justina Matuzonyté. Ve střelecky protrápeném odpoledni z obou stran nestačilo KP třináct bodů Staré, jedenáct Emily Potter ani deset Gabi Green.

Slavia si spravila chuť

V druhém zápase dne si po nepovedeném Final4 Českého poháru spravily chuť basketbalistky Slavie Praha v lize proti Slovance, kterou rozstřílely 82:48. Pražanky na Final4 dostaly dva výprasky a sklidily také kritiku za veřejnosti za přístup k duelu o bronz, v dalším ligovém zápase však na nich nic takového nebylo znát a od začátku byly na hřišti jasnými favoritkami. První čtvrtinu vyhrály 23:7, od té doby zápas kontrolovaly a vedly až o 39 bodů.

K výhře jim nejvíce pomohla úžasným výkonem Kamila Hošková, která nastřílela 34 bodů, na dvanácti bodech se shodly Ines Čorda a Petra Bakajsová. Dvoucifernými střelkyněmi poražených byla Sherise Williams s 12 body a Petra Malíková s 10.