Deváté kolo ŽBL: Pivotky USK ve velké formě, Slovanka hlásí posily

Ženská basketbalová liga se vrací, sotva dozněla reprezentační pauza. V devátém kole české nejvyšší soutěže se představí celá řada hráček, které plnily povinnosti napříč Evropou. Jak se srovnají s návratem do klubů?

USK bez problémů z formou

Na poli národních týmů se plně projevila síla ZVVZ USK Praha. Velkolepě hrály pivotky Amanda Zahui (Švédsku pomohla k dvěma výhrám, když se v obou případech natahovala po double-double-double) i Marija Režanová (proti Itálii pomohla Chorvatsku 35 body). Hlavní roli ve španělském nároďáku plní Marta Xargay a hodně vidět byly i Češky - sestry Elhotovy, Alena Hanušová a Veronika Voráčková. Sokol Nilfisk Hradec Králové to i se svou reprezentantkou Kateřinou Batoňovou nebude mít snadné.

Utkání Sokol Nilfisk Hradec Králové - ZVVZ USK Praha se hraje v sobotu 18. listopadu od 16 hodin v Hradci Králové.

Brandao se vrací s dvěma prohrami

Lokomotivu Trutnov na mezinárodní scéně reprezentovala Michelle Brandao, s Portugalskem sice dvakrát prohrála, ale s Řeckem i s Izraelem to byly porážky těsné. Brandao zaujala hlavně průměry pěti asistencí a 3,5 zisku na zápas. To KP Brno poslalo jednu svou členku do českého nároďáku - zkušená Edita Šujanová však dostala jen okrajovou roli, hrála čtyři minuty proti Švýcarsku.

Utkání Lokomotiva Trutnov - KP Brno se hraje v neděli 19. listopadu od 17 hodin v Trutnově.

Felixová byla lepší s Islandem než s Bosnou

Slovenská pivotka Mária Felixová se do BLK Slavia Praha vrací s porážkou a výhrou. A také ona sama byla více vidět při úspěšném tažení s Islandem (12 bodů) než při nečekané ztrátě v Bosně (čtyři body). Proti strakonickému U19 Chance by si mohla spravit částečně pokaženou náladu.

Utkání BLK Slavia Praha - U19 Chance se hraje v sobotu 18. listopadu od 17 hodin v Praze v hale Eden.

Buzov a dva rozporuplné zápasy

Tea Buzov z Chorvatska se na tréninky Žabin Brno vrátila se dvěma rozporuplnými výkony. Při porážce se Švédskem dostala velkou porci 30 minut a zvládla 10 bodů, zato při výhře nad Itálií odehrála jen 10 minut a mezi střelkyně se nezapsala. A teď zpátky na moravskou palubovku v souboji s SBŠ Ostrava.

Utkání Žabiny Brno - SBŠ Ostrava se hraje v sobotu 18. listopadu od 16:30 v Brně v hale Rosnička.

Nymburk s belgickou i běloruskou reprezentantkou

Dobrou náladu by měly mít obě reprezentantky z kádru DSK Basketball Nymburk. Mohutná pivotka Kyara Linskens dodává Belgii body a doskoky i při menším vytížení (průměry 14 minut, sedm bodů a 5,5 doskoku). Rozehrávačka Aljaksandra Tarasava je už stálicí v běloruské sestavě, za 23 mnut zvládla v průměru 11,5 bodu. Co předvedou obě proti Technic Brno?

Utkání Technic Brno - DSK Basketball Nymburk se hraje v neděli 19. listopadu od 17 hodin v hale Morenda.

Slovanka posílila o Kingovou a Rybovou

Slovanka MB využila reprezentační pauzy k nabírání posil. Česká křídelnice Veronika Rybová má zkušenost z Lokomotivy Trutnov, DSK Basketball Nymburk či U19 Chance, zato americké křídlo Mariah King si českou nejvyšší soutěž vyzkouší po angažmá v Polsku, na Portoriku, v Rumunsku a v Turecku. Jak si proti BA Karlovy Vary povedou?

Utkání BA Karlovy Vary - Slovanka MB se hraje v pátek 17. listopadu od 18:30 v Karlových Varech.