Dobrý start KP nestačil

Na soupeřky evropské extratřídy nestačily ve třetím kole EuroCupu basketbalistky KP TANY Brno. Svěřenkyně trenérky Marcely Krämer podlehly i přes dobrý úvod zápasu Galatasarayi Istanbul 66:92 a po polovině základní skupiny mají jednu výhru a dvě porážky.

Brňanky se na duel s týmem plným hvězd dobře naladily a první čtvrtině předvedly takřka bezchybný výkon. Trefily pět trojek, a i přes výbornou hru soupeře nejen držely, krok ale dokonce byly většinu první čtvrtiny ve vedení. I když se soupeř snad ještě zlepšil ve druhé čtvrtině, dokázalo KP TANY až téměř do přestávky držet krok. Ve třetí čtvrtině se ale domácí hra pod soupeřovým tlakem částečně rozpadla a Galatasaray zlomil jejich odpor. Ten se vrátil až v závěru, když už soupeř vystřídal a neúnavně bojující Královopolanky alespoň částečně kontrovaly.

Bohužel ve zbytku utkání daly už jen dvě další trojky. Galatasaray se blýskl jedenácti úspěchy, navíc přidal i 26 asistencí. Osm nasbírala belgická reprezentantka Julie Vanloo, navíc dala sedmnáct bodů, ještě o bod jí předčila korejská pivotka Jisu Park. Na 23 bodů se prostřílela Američanka Brianna Fraser. Skvělým výkonem KP držela Anežka Kopecká, která dala 23 bodů a doskočila devět míčů, na 19 se dostala Kateřina Galíčková, která odpočívala jen něco málo přes dvě minuty a třináct bodů dala Karolína Šotolová.

„Odehrály jsme dobrý zápas, zejména v prvním poločase, pak se začala projevovat velká kvalita soupeřek a jejich výšková převaha. Tento duel nám ale dá do dalších zápasů hodně zkušeností,“ řekla České televizi Anežka Kopecká