Drama na Rosničce a silný závěr Trutnova

Třemi zápasy nadstavby pokračoval ve středu program RENOMIA ŽBL. Ve dvou jasnějších zápasech se dařilo domácím týmům, v dramatické třetí bitvě vybojovaly hráčky Hradce Králové velmi cennou výhru v Brně na Rosničce.

První Kuruczova prohra

V souboji neporažených týmů nadstavbové skupiny B se více dařilo domácímu Trutnovu, který přehrál Levhartice Chomutov 87:71. Hostující hráčky přitom do zápasu výborně vstoupily a po pěti minutách vedly 15:4. Pak se ale Trutnov probral, a ještě do konce první čtvrtiny dokázal skóre otočit. Nápor Východočešek pokračoval a domácí hráčky si vybojovaly ve druhé čtvrtině až sedmibodové vedení, které držely po většinu druhého období. Levhartice zabojovaly po přestávce a samy se dostaly do sedmibodového náskoku, od poloviny třetí čtvrtiny však bylo na hřišti jen jedno družstvo. Chomutov čekal téměř sedm minut na koš, a když se prosadila konečně z trojky Michaela Krejzová, snížila jen na devítibodový rozdíl. Blíž už se hostující hráčky nedostaly a závěr jim utekl.

Dvě nejlepší střelkyně zápasu byly v dresu vítězek, když Anna Rylichová dala 21 bodů a navíc doskočila 11 míčů, Kateřina Kozumplíková dodala 20 bodů. Krejzová byla oporou Chomutova se 17 body, Monika Satoranská přispěla 14 body.

Slavia dál bez výhry

I po třetím zápase nadstavbové skupiny A čeká na výhru pražská Slavia, když tentokrát podlehla v Brně domácímu KP jasně 61:95. Domácí celek ani jednou neprohrával a k jasné výhře nakročil už na začátku druhé čtvrtiny, kdy poprvé utekl do dvouciferného vedení a měl zápas pod kontrolou. Pražanky ještě zazlobily na přelomu obou poločasů, kdy se dostaly na chvíli do hry, místo náporu však zvládly v poslední čtvrtině jen 9 bodů a Královopolanky si hladkou výhru pohlídaly.

K té domácí dovedly dvě hráčky s 22 body na kontě, a to Gabriela Andělová a Michaela Stará, která přidala i deset doskoků. Domácím stále chyběla zraněná nová posila Renáta Březinová. Slavii střelecky táhla Eliška Mircová se 17 body.

Žabiny zradily šestky

Nejvyrovnanější bitvu večera viděli fanoušci na Rosničce, kde domácí Žabiny podlehly po boji Hradci Králové 57:58. V zápase dvou poločasů měly v úvodní dvacetiminutovce navrch Brňanky, které i s novou posilou, pivotkou Van Der Keijl ze Slavie vedly až o sedm bodů. Vedení ale neudržely a už o poločase prohrávaly. Pak byl v trháku Hradec, který ještě necelých šest minut před koncem vedl o devět. Ani takové vedení ale Lvicím nestačilo a bylo z toho velké drama. Necelé dvě minuty před koncem totiž domácí Kateřina Zohnová trojkou snížila na rozdíl jediného bodu, pak Pamela Effangová trefila jen jednu ze dvou šestek a Hradec vedl 58:56. Minutu si soupeřky vyměňovaly neúspěšné útočné pokusy, než byla těsně před koncem faulována domácí Natálie Stoupalová. Proměnila však jen jednu šestku a v dramatickém závěru Hradec udržel nejtěsnější výhru.

Tu bodově zajistila Klára Marečková se 14 body, doplnila jí Effangová s 12. Stoupalová byla i přes smolný závěr nejlepší střelkyní Brna se 13 body.