Drama v Benešově a klid favoritů

Trojice zápasů se odehrála v rámci soboty v RENOMIA ŽBL, kde se kvapem blíží konec základní části a vše se už připravuje na play off.

Slovanka stahovala ale nestačila

Už jistě na devátém nebo desátém místě skončí v letošní sezóně basketbalistky Slovanky. Středočešky v sedmnáctém kole podlehly na domácí palubovce Chomutovu 57:62 a už získají maximálně dvě výhry v základní části.

V zápase plném zvratů vedl Chomutov v úvodu první čtvrtiny, pak ale o náskok rychle přišel a v desáté minutě už vedla Slovanka o šest bodů. Mírný náskok vydržel až do závěru poločasu, pak ale přišla série Chomutova a do přestávky už zase šly s náskokem hostující hráčky. Zlomový moment pro zápas přišel na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy Levhartice utekly do dvouciferného trháku a Slovanka sice v závěru dotírala, na zvrat to ale nestačilo.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 15 body domácí Lucie Svatoňová, speciální zápis přidala její spoluhráčka Barbora Bušková, která nedala ani bod, ale doskočila 12 míčů. Vítězky táhla se 14 body zkušená Tereza Vorlová, mladá Valentýna Kadlecová přidala 11 bodů.

Stovka po třech čtvrtinách

Pouze třicet minut stačilo podruhé za sebou basketbalistkám ZVVZ USK Praha k překonání hranice sto bodů. Pražanky vyhrály v Trutnově 126:47.

USK v posledních dnech objíždí palubovky soupeřů, po přestřelce v Ostravě tentokrát zamířil do Trutnova a bodový výsledek z toho byl porovnatelný. Pražanky zvládly za první poločas 73 bodů a vypadalo to na útok na jeden z ligových rekordů, nakonec ale ve druhém poločase polevily a skončilo to „jen“ na 126 bodech.

Střelecky se parádně dařilo Španělce Maríi Conde, která zvládla 29 bodů za dvacet minut na hřišti, parádní zápas si připsala i Veronika Voráčková s 25 body, 18 doskoky a 6 asistencemi. Trutniov vedla Anna Rylichová se 16 body.

KP bez potíží

Žádný problém neměly s výhrou nad pražskou Slavií basketbalistky brněnského KP, když si poradily 97:60.

Pražanky vůbec nezachytily úvod a už v první čtvrtině ztrácely devět bodů. Pak se dokázaly krátce vrátit do zápasu a v polovině druhé čtvrtiny srovnat skóre, to bylo ale ze strany Slavie všechno a od té doby dominovalo KP. V poločase už byl rozdíl patnáct bodů, a nakonec vedly domácí hráčky až o 37 bodů. Zářila hlavně Emily Potter s 21 body, osmnáct jich zvládla Kateřina Zohnová. Slavii vedla čtrnáctibodová Eliška Žílová.