Drama v Chomutově, pohoda Hradce

Dvěma zápasy pokračovala v pátek RENOMIA ŽBL, když se rozehrálo jedenácté kolo. Dařilo se Hradci Králové, který bez potíží přehrál Strakonice, ve vyrovnanějším televizním večerním duelu udolalo KP Brno Levhartice Chomutov.

Hladká cesta Lvic

I podruhé v sezóně neměly basketbalistky Hradce Králové problémy s celkem Strakonic. Tentokrát zvítězily Lvice na jihu Čech 95:54. Na tři sta ligových trojek se dostala v duelu jedním úspěchem hostující Kristýna Čuperková.

Strakonice se držely jeden a půl čtvrtiny, když v úvodních minutách dokonce těsně vedly, náskok ale neudržely a od druhé desetiminutovky měly navrch Východočešky. Strakonice zvládly ve druhé čtvrtině jen devět bodů, dostaly se do dvouciferné ztráty a Hradec se dostal na koně. Po přestávce se navíc svěřenkyně Romany Ptáčkové dostaly do střelecké pohody, podařilo se jim vyrážet do rychlých protiútoků po chybách domácích a pohodlně navyšovaly až na rozdíl třiačtyřiceti bodů.

Strakonice srazilo 28 ztracených míčů a byly i výrazně horší v doskakování (32 ku 49). Nejlepší střelkyní zápasu byla s 21 body domácí Anna Rosecká, neměla však dostatečnou podporu a zdolalo jí pět dvouciferných střelkyň Hradce v čele s patnáctibodovou Simonou Fišerovou.

Levhartice padly v koncovce

Už první duel mezi Levharticemi Chomutov a KP Brno sliboval drama, to ještě zvítězily Brňanky relativně jasně díky velmi dobré druhé půli, napodruhé už ale duel dospěl až do koncovky, ve které slavilo znovu KP velmi těsně 68:66.

První poločas byl sice jako na houpačce, většinu času ale vedly Levhartice, které zareagovaly na úvodní ztrátu a šly do vedení, ve druhé čtvrtině dokonce krátce dvouciferného. To však ještě stihly do přestávky prakticky komplet ztratit a po přestávce se tak začínalo od nuly. Ve třetí čtvrtině se znovu dostaly do vedení Brňanky, za celý duel však nevedly o víc než tři body. Rozhodovalo se tak až v posledních třech minutách, do kterých šly domácí hráčky po koši kapitánky Michaely Krejzové s pětibodovým náskokem. Královoplanky během 60 sekund srovnaly pěti body v řadě, Chomutov ale šel ještě jednou do vedení po trojce zkušené Terezy Vorlové. Po neúspěšných pokusech na obou stranách srovnala trojkou Eva Kopecká a nervózní koncovku rozhodla libanonská reprezentantka Rebecca Akl osm sekund před koncem. Za domácí už nedokázala odpovědět Kateřina Bartoňová.

Akl byla nejlepší střelkyní vítězek s 18 body, o bod jí přestřílela domácí Jordan Reynolds. V brněnském dresu se blýskla 15 body a 18 doskoky Natalie Kucowski.