Drama v Hradci, boj favoritů

Trojice zápasů se odehrála v rámci středečního programu v RENOMIA ŽBL. Na dramatickou dohrávku mezi Hradcem a Žabinami navázalo upracované vítězství Slavie ve Strakonicích a Chomutova v Trutnově.

Drama elity pro Žabiny

Řada parádních zápasů v RENOMIA ŽBL pokračuje. V dohrávce sedmého kola mezi druhým a třetím týmem tabulky zdolaly Žabiny Brno Hradec na jeho palubovce 78:76 a pořádně tak fanoušky navnadily na pohárové semifinále, které přijde na řadu v sobotu v hale KP Brno. Brňankám navíc výhra pojistila druhé místo po základní části.

Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, ani jednomu z týmů se nedařilo získat větší náskok, hra byla z obou stran hodně tvrdá, bojovalo se o každý míč a Hradec si tak do přestávky přenesl pouze nejtěsnější náskok. Po přestávce Hradec mírně unikl, Žabiny si ale nenechaly duel utéct a slepenými trojkami Petry Záplatové se dostaly zpět do hry. Podobně vypadala pak poslední desetiminutovka, kdy Hradec utekl do sedmibodového náskoku, a už to vypadalo, že uhájí cennou výhru. Žabiny ale velkou bojovností znovu dotáhly a 95 sekund před koncem trojkou hostující Michaela Vondráčková otočila. Na další trojku Stoupalové ještě odpověděla domácí Pamela Effangová, ale v nervózním závěru už potenciálně vítězná trojka Michaely Matuškové z Hradce do koše nepadla.

Nejlepší střelkyní zápasu byla hostující Bria Holmes s 22 body a 13 doskoky, konkurovala jí dvacetibodová Effangová. Brněnská Natálie Stoupalová dodala 19 bodů, domácí lvice Kristýna Čuperková zase 18.

Dřina Slavie ve Strakonicích

Až nečekaně se na výhru na palubovce posledního týmu tabulky nadřely basketbalistky Slavie Praha, které zvítězily ve Strakonicích 67:59.

Strakonice velmi dobře zvládly vstup do zápasu, ve kterém vedly až o jedenáct bodů, výborný vstup ale neudržely a po deseti minutách už svítilo na tabuli vyrovnané skóre. Pak se více dařilo Pražankám, které v každé z následujících tří čtvrtin utekly do dvouciferného náskoku, ani jednou ho však nedokázaly udržet do klidného závěru. Ve druhé čtvrtině to byl dvanáctibodový rozdíl, ve třetí o bod menší a v poslední dokonce patnáctibodový trhák, který Strakonice tři a půl minuty před koncem stáhly na rozdíl čtyř bodů. To však bylo z domácí strany vše a Slavia si konec pohlídala.

Ve vyrovnané ofenzivě hostů se na dvanácti bodech shodly Petra Bakajsová a Katharina Fikiel, za domácí hráčky zářila osmnáctibodová kapitánka Anna Rosecká.

Levhartice udolaly Trutnov

Důležitou venkovní výhru si připsaly hráčky Chomutova, když zdolaly nepříjemný Trutnov na jeho palubovce 81:64.

Oba celky sehrály vyrovnaný první poločas, ve kterém měl navrch nejprve domácí Trutnov, ale pak se Levhartice zlepšily, dotáhly soupeřky a od té doby si už udržovaly mírný náskok. Zlomová byla pro utkání třetí čtvrtina, ve které Levhartice udržely soupeřky na dvanácti bodech, samy naopak předvedly nejlepší útočnou čtvrtinu v zápase a získaly si dvouciferný náskok, o který už nepřišly. Naopak v poslední čtvrtině narostlo vedení Levhartic přes dvacet bodů a byl z toho poklidný závěr.

Chomutov měl v utkání dvě elitní střelkyně s 24 body Michaelu Krejzovou, na 22 bodů se dostala Jordan Reynolds. Trutnov vedla se 14 body Veronika Borsová, na třináct bodů se dostala Tereza Králová.