Drtivá výhra USK nad lídrem

Paráda! Basketbalistky ZVVZ USK Praha rychle zapomněly na nepovedenou koncovku z minulého duelu Euroligy a v domácím prostředí uštědřily první prohru dosud suverénní španělské Salamance, navíc drtivým rozdílem 80:55. Díky třetímu triumfu v soutěži se posunuly na třetí pozici v tabulce, další duel je čeká až po reprezentační přestávce 24. listopadu na palubovce TTT Riga.

Pražanky měly dobrý vstup do zápasu a od úvodních minut diktovaly tempo i držely těsný náskok. Málo se pouštěly do střelby trojek, nebylo to ale třeba, když se jim dařilo vnikat do soupeřova vymezeného území. Po přestávce začal USK utíkat do dvouciferných vedení, jako třeba 49:37 po desetibodové sérii domácích, Salamanca ale zápas nezabalila, a ještě ve třetí čtvrtině se znovu přiblížila na dostřel. Poslední čtvrtina ale byla jasně ve znamení dominance svěřenkyň trenérky Hejkové, které z rychlých brejků drtivě trestaly každou chybu soupeřek. Poslední desetiminutovku ovládly 22:9 a dovedly duel k cenné výhře. Španělského soupeře porazily v Eurolize počtvrté v řadě.

Nejlepší střelkyní vítězek byla s 21 body Španělka María Conde, na patnáct se dostala Brionna Jones a Alyssa Thomas zářila s osmi body, osmi doskoky a jedenácti asistencemi. Za Salamancu dala Katie Lou Samuelson třináct bodů.