Drtivé pohárové výhry

Pozitivní večer prožily dva elitní české týmy během středy v evropských pohárech. Dařilo se jak ZVVZ USK Praha, lídrovi ligové tabulky, v Eurolize na palubovce lotyšské Rigy, tak i druhému týmu domácí soutěže Žabinám Brno v EuroCupu proti Londýnu. Zítra je může napodobit KP Brno.

Oba celky si se svými duely poradily podobně, jako by hrály v domácí nejvyšší soutěži. Žabiny před kamerami ČT Sport drtivě ovládly první čtvrtinu 23:5 a udaly duelu jasný ráz. Londýňanky se následně probraly a druhou čtvrtinu nejtěsnějším rozdílem vyhrály, na zvrat to ale rozhodně nestačilo o to víc, když svěřenkyně trenéra Viktora Pruši udržely soupeřky ve třetím hracím období na pěti bodech a duel tak v poklidu dovedly k výhře 68:41. Dvě nejlepší střelkyně vítězek se shodly na čtrnácti bodech, k Petře Záplatové se přidala i další reprezentantka Natálie Stoupalová, která doskočila deset míčů. Nejlepší střelkyně London Lions Shanice Norton nastřílela 13 bodů. Pro potvrzení postupu musí Brňanky ve čtvrtek fandit belgickému Castor Braines proti německému Kelternu.

„Holky skoro nechybovaly a odvedly výborný výkon zejména v obraně,“ řekl trenér Žabin Viktor Pruša.

Ještě drtivější nástup měl v lotyšsku proti místnímu TTT Riga pražský USK. Ten ovládl první čtvrtinu 30:12, pak ale nepřestal a druhé hrací období vyhrál 21:5. V tu chvíli bylo prakticky po zápase, ani to ale hostující hráčky neukolébalo, velmi dobře střílely i v dalších dvou hracích obdobích a připsaly si po výsledku 103:52 první letošní stovku v Eurolize. V rozložené ofenzivě vítězek dala María Conde 25 bodů, dvaadvacet přidala Brionna Jones a 20 Alyssa Thomas. Nejlepší střelkyně Rigy Ieva Pulvere zůstala na šestnácti bodech. Pražanky za týden vyzvou doma Benátky.