Drtivý USK, Slovanka stoupá tabulkou

Dvěma zápasy pokračovalo v neděli jedenácté kolo RENOMIA ŽBL. Pro další drtivou výhru si do daleké Ostravy dojel pražský USK, Slovanka doma přehrála po vyrovnaném startu Trutnov a už je na šesté příčce tabulky.

Další stovka USK

Ani absence několika opor v čele s Američankou Alyssou Thomas a Španělkou Marií Conde nevadilo pražskému USK při hladké výhře na palubovce SBŠ Ostrava poměrem 118:36. Více prostoru dostaly hráčky z lavičky a Pražanky si udržely herní pohodu před pokračováním Euroligy proti MBA Moskva.

Slušnou první čtvrtinu odehrály proti favorizovanému soupeři hráčky SBŠ Ostrava. Krátce i vedly a po deseti minutách prohrávaly jen osmibodovým rozdílem, od druhého hracího období ale jako by na palubovce bylo jen jedno družstvo. Pražanky setřásly ztuhlost z daleké cesty, prostřední dvě čtvrtiny ovládly poměrem 73:17 a udělaly z duelu debakl. V poslední čtvrtině pak dovolily soupeřkám jen čtyři body a uzavřely svůj zápasový účet na 118 bodech.

Vítězky táhla s 25 body Veronika Voráčková, která přidala i deset doskoků. Devatenáct bodů přidala Dragana Stankovič a osmnáct kromě Terezy Vyoralové ještě Brionna Jones. Všech osm hráček USK odehrálo alespoň jedenadvacet minut. Ostravu vedla s 12 body Stella Tarkovičová.

Silný nástup Slovanky

Čtvrtou výhru v ročníku vybojovala Slovanka, která přehrála osmý Trutnov 77:57. Středočešky přeskočily Chomutov na šesté místo v tabulce, Trutnov s jednou výhrou drží poslední postupové místo do play off.

Hostující tým přitom odehrál velmi dobrých dvanáct minut, během kterých většinu času vedl, a ještě v úvodu druhého období to bylo o tři body pro Trutnov. Pak se ale zahřál v mrazivém počasí domácí útok a do přestávky otočil skóre. Druhý poločas pak už byl jednoznačně ve znamení převahy Středočešek, které ve třetí čtvrtině zasypaly soupeřky pětadvaceti body a zlomily odpor Trutnova.

Slovanka výborně doskakovala, když přeskákala soupeře 53:41, navíc ztratila jen dvanáct míčů. Střelkyní večera byla s 18 body domácí Eliška Hálová, navíc přidala i 9 doskoků a pět asistencí. Trutnov držela patnáctibodová kapitánka Anna Rylichová.