Drtivý výkon USK

Sezónní maximum 138 bodů vyneslo zatím rekordní výhru v stále ještě začínajícím ligovém ročníku Chance ŽBL obhájkyním titulu ZVVZ USK Praha. Největší favorit a lídr tabulky si v předehrávce devátého kola pohrál s městským rivalem Slavií 138:23. Třiadvacet nastřílených bodů je dosavadní minimum tohoto ročníku.

Duel byl jasnou ukázkou převahy USK v domácí soutěži. Slavia patří do středu tabulky, z dosavadních sedmi zápasů nastřádala tři výhry, na Královce ale od začátku nestačila. Hned v první čtvrtině inkasovala dvaačtyřicet bodů a i přesto, že se útok USK postupně zastavoval, bez větších potíží navyšoval náskok díky tvrdé obraně. Ta dovolila za poločas skórovat pouze dvěma hráčkám – Brandi Beasley a Camille Angelini. V druhé půli se k nim přidaly další dvě spoluhráčky, celkově Slavia proměnila jen devět pokusů z pole a jedinou trojku. Vítězky naskočily v osmi hráčích a tato osmička pořádně zaplnila statistiky. Američanka Meritt Hempe zapsala 31 bodů a 17 doskočených míčů, Španělka María Conde 26 bodů, deset doskoků a sedm asistencí, Simona Sklenářová 23 bodů, osm doskoků a osm asistencí a Tereza Vyoralová 15 bodů a 11 doskoků.