Druhá čtvrtina odvála reálné postupové šance

V těžké situaci jsou po úvodním zápase osmifinále EuroCupu basketbalistky Žabin Brno. Svěřenkyně trenéra Viktora Pruši nestačily v domácím duelu na silný francouzský tým Tango Bourges 49:79 a do čtvrteční odvety na palubovce soupeře si vezou těžko stažitelné třicetibodové manko.

Přitom Brňanky zvládly dobře vstup do utkání, když se oba celky střídaly ve vedení a všechno vypadalo na vyrovnanou bitvu se silným soupeřem. Ve druhé čtvrtině však odešla Brňankám úplně ofenziva, inkasovaly šestnáct bodů v řadě a soupeř jim utekl. Žabiny čekaly na koš na konci druhé a začátku třetí čtvrtiny přes osm minut, a to jim zlomilo vaz. Bourges od té doby hrálo v absolutní pohodě, kontrolovalo náskok a Brňanky i přes velkou snahu nepouštělo vůbec do hry.

Francouzský celek střílel výborně za dva body, což potvrzuje výrazná převaha 42:14 v bodech ve vymezeném území. Navíc dokázal hostující tým výborně trestat ztráty Brna 19:4. Vítězky vedla se 16 body Alix Duchet, na stejný počet se dostala Isabelle Yacoubou a o bod méně přidala Iliana Rupert. Brňanky střelecky táhla dvanáctibodová Petra Záplatová, do dvouciferných čísel se dostala ještě s 10 body Bria Holmes.