Druhá domácí prohra za sebou, USK překvapivě nestačil na Schio

Basketbalistky ZVVZ USK Praha prohrály v Eurolize s italským Schiem 77:80 a po skvělém vstupu do prestižní soutěže prohrály podruhé za sebou, znovu navíc na domácí palubovce. Po prohře se silným Orenburgem tentokrát nestačily na předposlední tým jejich skupiny. Italky vrátily USK listopadovou porážku 50:69.

Český tým měl od začátku mírně navrch a udržoval si těsný náskok. Italky na chvíli zabraly a převzaly vedení, v tu chvíli se ale chytla v domácím dresu Francouzka Ayayi a do přestávky znovu vedl USK.

Druhý poločas ale patřil Italkám, které otočily skóre a dostaly se až do osmibodového vedení. Pražanky se sice nevzdaly, ale ve snaze o obrat přišly o vyfaulovanou hlavní oporu Alyssu Thomas, přesto se ještě půl minuty před koncem dostaly na rozdíl dvou bodů, dál to však nešlo.

Nejlepší střelkyně obou týmů se shodly na 25 bodech, u domácích Ayayi, hosty táhla Allie Quigley. V dresu USK se do dvouciferných čísel ještě dostala s 15 body Kateřina Elhotová, Thomas stihla před vyfaulováním 12 bodů, Teja Oblak 11. I přes třetí porážku v sezoně jsou Pražanky pořád v tabulce druhé.