Dvacítka rozdrtila Rumunsko a je třetí

Program premiérového basketbalového klání na královéhradeckém zimním stadionu, třídenního mezinárodního turnaje, uzavřely reprezentace České republiky do 20 let a Rumunska. Vzájemný souboj byl zároveň bojem o první vítězství v turnaji a celkové třetí místo za dvojicí Maďarsko a Česká republika.

Úvodu utkání na obou stranách kralovaly obrany a také ztráty. Není tak divu, že po sedmi odehraných minutách na tabuli svítil stav 4:4. Češky do utkání vstupovaly bez zraněné Hany Veselé, která si ve včerejším zápase pochroumala kotník. Na marodku se ještě v první čtvrtině po nešťastném pádu přidala Klára Křivánková.

Češky, jak bylo v Hradci jejich zvykem, staršímu a zkušenějšímu soupeři vzdorovaly. Při zraněné Veselé pod košem osamělá Kateřina Rokošová si vzpomněla na svůj včerejší výkon a společně s Petrou Holešínskou držela v prvním poločase český střelecký prapor. Obě zaznamenaly shodně po deseti bodech a v prvním poločase tak o tři body přestřílely celý rumunský tým. Především druhá čtvrtina byla z české strany velmi povedená. Dobrá obrana mladých Lvic navíc za první poločas donutila soupeřky k 17 ztrátám.

Ani poločasová pauze a předlouhá porada Rumunek na obrazu hry nic nezměnila. Češky nadále excelovaly, vyrovnaly se s tvrdostí hry starších soupeřek a naopak prohlubovaly rumunský zmar. V závěru utkání se český náskok vyšplhal až na propastných 30 bodů.

Ani v té chvíli ale Češky nevypustily jediný souboj a Rumunkám neustále znepříjemňovaly hru. Česká dvacítka si tak na závěr vydařeného turnaje připsala po dvou těsných porážkách první výhru a obsadily konečné třetí místo. V mezinárodní konkurenci seniorských výběru rozhodně nezklamaly a byly příjemným překvapením třídenního turnaje.

Rumunsko – Česká republika U20 42:69 (7:10; 17:32; 30:52)

Irimia 15, Fodor a Ardelean po 8 – Holešínská 16, Rokošová 14, Beránková 8, Šípová 7, Kopecká a Mircová po 6, Šoukalová 5, Zuzáková 3, Gaislerová a Andělová po 2, Malečková a Křivánková 0

TH: 17/14 – 23/18

Trojky: 0 – 5

Doskoky: 38 – 38

Zisky: 7 – 14

Ztráty: 24 – 21

Asistence: 7 – 13

Fauly: 25 - 23