Euroligovou radost USK kazí kotník Elhotové

Basketbalistky USK Praha zdolaly v 9. kole Euroligy doma francouzské Bourges 82:64 a pátou výhrou v řadě si upevnily druhou pozici ve skupině A. Před třetím Orenbourgem i Francouzkami mají náskok tří výher, na špici neustále dotírají na ruský Jekatěrinburg.

Zápas byl v úvodu vyrovnaný, ale pak přišla série Pražanek 9:0 a jejich náskok byl z ničeho nic dvouciferný. Zářila hlavně Kateřina Elhotová, která zvládla třináct bodů a tři trojky hned za první čtvrtinu. Skvělým vstupem do druhé čtvrtiny vzrostlo vedení svěřenkyň trenérky Hejkové na osmnáct bodů, pohodové vedení ale neudržely a brzy hostující hráčky snížily jen na šest bodů. Druhá půle ale už byla znovu plně v režii USK a v závěru už to bylo jednoznačné.

Nejlepší střelkyní utkání byla s 21 body Kateřina Elhotová, bohužel však zápas nedohrála, když si při nájezdu do koše už za rozhodnutého stavu poranila kotník a USK bude zřejmě nějakou dobu chybět. Alyssa Thomas ji v domácím dresu doplnila 17 body, 11 doskoky a 8 asistencemi, sedmnáct bodů dala i Valériane Vukosavljevič. Nejlepší střelkyní poražených byla se 14 body Alexia Chartereau. České mistryně teď v Eurolize čekají tři zápasy za sebou venku, příští týden hrají v Turecku na hřišti Cukurovy.

Natália Hejková (trenérka USK Praha): „Bourges mělo plán, že nás budou zpomalovat, hrát svůj klasický zpomalený basket s dobrou a agresivní obranou, většinou nečistou. My jsme se hlavně ve druhé čtvrtině tomu stylu přizpůsobily a hrály jsme hrozně pomalu a s velkými chybami v obraně. Už pod dojmem, že to bylo v jeden moment o 20 bodů. A ukázalo se, že nebude stačit pohodový basket a bude třeba pracovat. Jsem ráda, že v druhém poločase už to byl náš normální výkon. S Elhotovou to nebude nic moc. Na tom kotníku má pingpongový míček, takže předpokládám, že to nebude rychle dobré. Bylo to v okamžiku, kdy už jsem ji chtěla vystřídat, aby si odpočinula. V ten moment se to stalo. To je prostě smůla.“

Kateřina Elhotová (hráčka USK Praha): „Hrozně to nateklo. Bolí mě to shora, ze strany i zevnitř. Doufám, že regenerace bude rychlá. Je to asi takový střední výron. Ten poslední nájezd, kdy jsem si to udělala, byl trošku zbytečný. Nohy už byly unavené, už jsem do toho neměla jít tolik. Nebyla jsem úplně zdravotně v pořádku, je to pro mě zase ponaučení do dalších zápasů.“