Favorité se rozehřívali

Třemi zápasy druhého kola pokračoval ve středu program Chance ŽBL. Dařilo se favorizovaným týmům, které měly potíže v úvodech zápasů, ale poté postupně rozjely své motory a zápas ovládly. Podobný průběh měly výhry Slavie, Žabin i Hradce Králové.

Velmi dobrý první poločas odehrály na palubovce haly Rokytka basketbalistky Trutnova. Nastavené tempo ale proti favorizované Slavii neudržely a podruhé v sezóně prohrály, tentokrát 56:84. Slavia je naopak se stoprocentní bilancí v čele neúplné tabulky.

Mladý tým Východočešek přitom do zápasu vstoupil skvěle a ve vyrovnané první čtvrtině se skóre hned několikrát přelévalo na obě strany. První náznak náporu Pražanek přišel v úvodu druhé čtvrtiny, kdy za vyrovnaného stavu 26:26 vystřihly osmibodovou sérii a utíkaly z dohledu hostujících hráček. Ty však zejména díky Adéle Vítové dobře zvládly závěr půle a do šaten šly se ztrátou pouhých tří bodů.

Definitivní zlom pak nastal po změně stran, kdy Trutnov za úvodní čtyři minuty druhého poločasu skóroval jen dva body z ruky Anety Finkové a nabral třináctibodovou ztrátu. Ofenzivní smršť Slavie pokračoval i dál a když pak trefila Štěpánka Ježková i málo vídanou trojku s faulem, překonalo vedení domácích dvacetibodovou hranici. Trutnov zvládl ve třetí čtvrtině jen jedenáct bodů. Výrazné zlepšení ze strany Trutnova nepřišlo ani v poslední čtvrtině ze, kdy Slavia prostřídala, i tak ale bez větších potíží udržovala vedení.

Slavia si pomohla dvanácti trojkami s více než padesátiprocentní úspěšností, Trutnov navíc ztratil 25 míčů. Nejlepšími střelkyněmi vítězek byly osmnáctibodové Brandy Beasley a Eliška Mircová, která už v prvním poločase překonala 200 vstřelených trojek v ŽBL. Trutnov vedla Aneta Finková s 13 body.

První duel v sezóně pro oba týmy zvládly hráčky Hradce Králové, které doma přehrály Ostravu 85:65. Oba celky vynechaly duel úvodního kola z různých důvodů, na obou stranách byla ale vidět lehká nesehranost, která se projevila v rozhárané první čtvrtině plné chyb.

Naposledy Ostrava vedla po vyrovnané první desetiminutovce v úvodu té druhé po šestkách Adély Smutné, než převzaly iniciativu Lvice a povedeným závěrem první půle odskočily do dvouciferného vedení. Ostrava ale ukázala, že nepřijela pouze odevzdat výhru a z až patnáctibodové ztráty se vyhrabaly svěřenkyně trenérky Raškové až na rozdíl sedmi bodů v úvodu čtvrtého hracího období. Pak už ale kraloval Hradec a pohlídal si závěr duelu.

Hradec předvedl téměř bezchybný zápas, když se dopustil jen deseti ztracených míčů. Domácím hráčkám nevadilo ani sedm zahozených trestných hodů. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 18 body ostravská Adéla Smutná, přidala i osm doskočených míčů. Hradec se tradičně mohl spolehnout na Pamelu Effangovou, která dala sedmnáct bodů, na třináct se kromě Kristýny Čuperkové dostala i nová posila Hradce Kateřina Zeithammerová. Effangová navíc v historické tabulce střelkyň ŽBL přeskočila tři pozice na 69. místo, když překonala hranici 2300 bodů.

Podruhé za sebou podlehly hráčky Chomutova celkům z Brna a sezónu tak začínají s bilancí 0-2. Po porážce na KP nestačily Levhartice doma na Žabiny 67:85, ty tak po úvodním odkladu otevřely sezónu vítězně.

Přitom Levhartice do zápasu skvěle vstoupily a bleskově vedly 7:1. Dokázaly pak zareagovat i na rychlé srovnání Žabin a po většinu první čtvrtiny si udržovaly vedení, než Brňanky poslední dvě minuty prvního období ovládly sérií devíti bodů a získaly si náskok o který už nepřišly.

Hostující série se na přelomu čtvrtin protáhla až na sedmnáct bodů v řadě, než se ve třetí minutě druhé čtvrtiny prosadila domácí Lucie Ceralová. Brňanky maximálně využívaly svých předností, tedy hry pod koš na vysoké pivotky i rychlý přechod do protiútoku, na který domácí celek nedokázal vůbec odpovídat. Za celý zápas nastřádalo Brno 25 bodů z rychlých brejků oproti čtyřem soupeřek.

Druhá čtvrtina zápas prakticky rozhodla, ve druhé půli už se bodový rozdíl pohyboval stále kolem hranice dvaceti bodů a Chomutov i přes velkou snahu nedokázal utkání více zdramatizovat. Žabiny si pomohly devíti trojkami a nevadilo jim tak ani třiadvacet ztracených míčů.