Favorité ze špičky potvrzují svou roli

Třemi zápasy v sobotu pokračovalo sedmnácté kolo RENOMIA ŽBL a dařilo se výhradně favoritům, kteří si připsali hladké výhry. Další vítězný zápas si do tabulky připsaly tři nejlépe postavené týmy dosavadního ročníku, a to Hradec Králové, KP Brno a USK Praha.

Jasno už v prvním poločase

Těžkou roli měly proti hradeckým lvicím basketbalistky Slovanky, které svému soupeři na domácí palubovce podlehly 57:97. Silné Východočešky ani jednou v zápase neprohrávaly a v šesté minutě poprvé utekly do dvouciferného vedení. O to ještě na chvíli přišly, pak se ale znovu rozehrály a od závěru prvního poločasu nebylo co řešit. Nakonec vedly svěřenkyně trenérky Ptáčkové až o 42 bodů a mohly rozložit zátěž na devět hráček.

Ke kompletně dvouciferné základní pětce se přidala s deseti body z lavičky i Simona Fišerová, střelkyněmi zápasu však byly její spoluhráčky Kristýna Minarovičová a Pamela Effangová, které daly 19 bodů. Na double - double s doskoky dosáhly Petra Kulichová s Klárou Marečkovou. V dresu Slovanky daly tři hráčky po dvanácti bodech, a to Sherise Williams, Andrea Ondroušková a Monika Fučíková.

Drtivá čtvrtina KP

Pouze jednu čtvrtinu se dokázaly udržet v duelu s KP basketbalistky Ostravy. Ve druhé desetiminutovce totiž střelecky odpadly a utržily v hale Vodova porážku 59:95. Přitom v úvodních minutách hrála Ostrava velmi dobře a v čele se skvěle střílející Sarou Dickey si vybojovala až šestibodové vedení. SBŠ však nedokázala svou střelkyni dostatečně bodově podpořit a ve druhé čtvrtině jim začal zápas utíkat. V podkošovém prostoru začala zářit Gabi Green, Ostravě úplně odešla střelba, prvních sedm minut druhé čtvrtiny nedala ani bod a bylo prakticky po zápase. Královopolanky pak navíc potvrdily svou dominanci 34 body v ofenzivně laděné třetí čtvrtině (34:25) a o vítězkách nebyl pochyb.

Dickey se stala nejlepší střelkyní zápasu s 24 body, celkově však skórovalo jen šest hráček Ostravy a z lavičky zapsaly hráčky SBŠ jen devět bodů. To KP rozdělilo ofenzivu mezi pět dvouciferných střelkyň v čele s 20 body Green, třináct bodů přidala Emily Potter.

Jasné derby o Prahu

Druhé derby během čtyř dní se nevydařilo basketbalistkám Slavie Praha. Po neúspěšné bitvě s Žabinami Brno nestačily ani v souboji o Prahu na USK a podlehly jasně 54:116. Duel podle očekávání nabral jasný směr už v první čtvrtině, kterou USK vyhrál o 22 bodů, ani jednou neprohrával a zápasu dominoval. Mistryně tak mohly pošetřit síly na středeční pokračování Euroligy, když doma na Královce vyzvou Benátky. Slávistky nastřílely ve čtvrtině maximálně šestnáct bodů, prohrávaly nejvíce rozdílem dvaašedesáti bodů a oddálily se možnosti vybojovat čtvrté místo po základní části.

Znovu dominovala v dresu USK Brionna Jones, která zapsala 27 bodů a 11 doskoků, 21 bodů přidala Marija Režan a do dvouciferných čísel se dostalo sedm Pražanek. Slávistky vedlo trio třináctibodových střelkyň Eliška Mircová, Petra Bakajsová a Kamila Hošková.