Finálové složení

Kompletní složení finálové série i té o třetí místo zná po velikonoční neděli ženská Chance ŽBL. Basketbalistky Žabin Brno totiž zdolaly ve třetím semifinále hráčky Chomutova 96:62 a třetí výhrou ukončily sérii v nejkratším možném čase. Brňanky tak vyzvou ve finále suverénní USK Praha, Levhartice Chomutov mají stále šanci na historický bronz, o který se poperou s Hradcem Králové.

Levhartice neodkázaly ani v jednom z předchozích utkání výrazněji vzdorovat a nejinak tomu bylo i ve třetím semifinále. Brňanky věděly, že klíčem ke klidnému zápasu je silný start a podle toho přistoupily k první čtvrtině. O první dvouciferný náskok 15:4 sice ještě osmibodovou sérií dokázaly přijít, ale okamžitě Žabiny zareagovaly deseti body v řadě a od té doby zápas kontrolovaly. Ještě jeden menší nápor přišel na startu druhé čtvrtiny, kdy Chomutov dal sedm rychlých bodů a snížil na třináctibodový rozdíl, pak už ale kraloval na hřišti domácí tým a svůj náskok vytáhly až k šestatřiceti bodům.

Na obou stranách se sešlo hned pět dvouciferných střelkyň, ale Brňanky byly přeci jen efektivnější. Vedla je Elissa Cunane s 18 body, sedmnáct nastřádala Petra Záplatová. Nejlepší střelkyně Chomutova byla se třinácti body kapitánka Monika Satoranská, na jedenáct se dostala Američanka Wynn-Pollard.