Hladké prodloužení série

Ani v souboji s papírově nejsilnějším týmem Chance ŽBL neměl ligový suverén ZVVZ USK Praha problémy a s Žabinami Brno si poradil hladce 106:63. Už jen tři zápasy tak chybí Pražankám k překonání nejdelší série výher v soutěži, kterou drží právě brněnský klub.

USK začal zápas hodně koncentrovaně a brzy si díky agresivní obraně a rychlým brejkům vytvořil dvouciferný náskok. Napoprvé se Brňanky z dvouciferné jámy ještě dostaly a snížily na pětibodový rozdíl, ještě stále v první čtvrtině ale USK udeřil znovu a tentokrát definitivně. Drtivá druhá čtvrtina poměrem 27:9 dala zbytku zápasu jasný ráz a ukázalo se, že Žabiny ani letos podruhé nebudou suverénovi konkurovat. Třetí čtvrtina byla ze strany hostujících hráček nejlepší v zápase, ale i tak se rozdíl ve skóre nepodařilo snížit a USK bez větších problémů udržoval pohodlné vedení. Nad hranici čtyřiceti bodů se podařilo domácím hráčkám dostat až v závěru, ale rozdíl tam udržely a odsunuly svého aktuálního soupeře na třetí místo za městského rivala KP.

Žabiny trápilo zejména hodně ztrát, chyb spáchaly hostující hráčky hned 28. Vyčnívala pak i skvělá úspěšnost Pražanek za dva body, s čtyřiašedesáti procenty se soutěží jen těžko. Britka Temitope Fagbenle ovládla zápas 26 body, Alyssa Thomas přidala triple-double za 14 bodů, jedenáct doskoků a jedenáct asistencí. Třiadvacet bodů nastřílela Brionna Jones. Brňanky měly jedinou dvoucifernou střelkyni, se třinácti body to zvládla Bria Holmes.