Vyhledávaní

Skvělé! KP vyhrálo v Turecku a naděje na postup žije

Parádní výkon předvedly basketbalistky KP Brno v pátém kole EuroCupu na palubovce tureckého týmu Botas SK a dokázaly tak zvítězit 80:75. Výhra nad lídrem jejich základní skupiny a druhý úspěch za sebou je tak udržely ve hře o postup do play off. Základní skupinu zakončí příští středu domácím duelem proti izraelské Ramle a o postup ze skupiny A budou všechny čtyři týmy včetně polského Gorzowa.

Byl to docela fofr, hodnotí návrat Voráčková

Byla to velký událost. Největší ženský basketbalový talent posledních let zpátky v Česku. Veronika Voráčková strávila přes rok a půl v zámoří, teď se však vrátila zpět do USK Praha a hned naskočila do prestižní Euroligy, která je pro pražský tým soutěží číslo jedna, v klíčovém zápase o druhé místo tabulky. „Byl to docela fofr,“ reagovala po výhře nad Orenburgem 87:63 dvacetiletá křídelnice.

USK využil zaváhání obhájkyň

Večer plný pohárových zápasů prožily ve středu české týmy z RENOMIA. Nejlépe je na tom euroligový USK, který přehrál doma ruský Orenburg a dotáhl se na špičku své skupiny. Ve Středoevropské lize CEWL se dařilo Žabinám a Chomutovu, už méně Slovance a Ostravě.

USK proti Ruskám a KP na horké půdě v Turecku

Reprezentační přestávka v ženském basketbale je definitivně u konce a čeká nás další týden až po okraj napěchovaný špičkovým basketbalem. V akci totiž bude hned pět týmů zapojených v evropských pohárech a jeden z nich dokonce dvakrát.

Obměněné Žabiny neměly potíže

Basketbalistky Žabin Brno neměly ani s výrazně obměněnou sestavou problémy a na závěr devátého kola RENOMIA ŽBL bez potíží vyhrály na palubovce Slovanky MB 80:43. Po vyrovnaném úvodu, kdy Středočešky i krátce vedly byla pro zápas zlomová druhá čtvrtina, kterou ovládly Žabiny 17:8 a o dvouciferné vedení už nepřišly. Za celý zápas dostaly ve čtvrtině vždy maximálně 13 bodů a při inkasovaných třiačtyřiceti bodech se prohrává opravdu jen těžko. Domácí hráčky trefily jen něco přes čtvrtinu svých střeleckých pokusů v zápase, zahodily i polovinu šestek, a to proti favorizovanému soupeři na víc, než jasnou prohru nestačilo.

Favorité po reprepauze neváhali

Naplno se po reprezentační pauze rozjela RENOMIA ŽBL kompletním devátým kolem, ze kterého se hrály v sobotu celkem tři zápasy. Dvakrát jasně úřadovaly favorizované celky ze špičky tabulky KP Brno a Hradec Králové, v posledním zápase dne musela Slavia otáčet nepovedený start proti Ostravě.

Ostrostřelba USK zastínila návrat Voráčkové

I po devátém zápase RENOMIA ŽBL jsou basketbalistky Strakonic bez výhry. Poslední tým tabulky v předehrávce devátého kola nestačily na lídra tabulky USK Praha 45:140 a ztrácí dvě výhry na Slovanku a Trutnov.

Deváté kolo RENOMIA ŽBL: Velký návrat Voráčkové a hrozba rekordu

Reprezentační přestávka skončila, RENOMIA Ženská basketbalová liga se znovu rozjíždí naplno. Víkend nabídne deváté kolo základní části. A už v pátek dojde na ostře sledovaný zápas. BK Strakonice-U19 Chance hostí ZVVZ USK Praha. Jistě, jedná se o souboj posledního s prvním, týmu bez výhry s týmem bez porážky. Ale také se po roce a půl do soutěže vrací Veronika Voráčková, jež ustoupila od americké cesty a znovu hodlá dobývat basketbalovou Evropu.

Vládnoucí Ostrava a skoro triple double

Basketbalistky SBŠ Ostrava přehrály v dohrávce úvodního kola RENOMIA ŽBL strakonický U19 Chance 90:45 a odskočily svému soupeři z předposledního místa tabulky.