Hosté v pátek vítězí

Dvěma zápasy se v pátek vpodvečer rozehrálo šesté kolo Chance ŽBL. Dařilo se hostujícím týmům, třetí výhru v řadě má Chomutov, druhou Ostrava. Kolo pokračuje v sobotu a neděli dalšími zápasy.

Do lepší fáze sezóny se dostávají chomutovské Levhartice, když slaví třetí výhru za sebou po vyloupení palubovky Strakonic 85:70. Na jihočeské palubovce vyhrály stejně jako ve třech předešlých sezónách. Chomutov do zápasu vstoupil náporem a v závěru první čtvrtiny už vedly o čtrnáct bodů. Nastavený výkon ale nedokázaly udržet, a naopak svěřenkyně Davida Zdeňka postupným náporem snížily na rozdíl jediného bodu na začátku třetí čtvrtiny. Od té doby byl ale výkon Levhartic daleko koncentrovanější a zápas si dokázaly pohlídat.

Pomohla jim zejména solidní střelba za dva body, menší počet ztracených míčů, a hlavně daleko větší počet šestek, což způsobila agresivnější hra hostujících hráček. Další skvělý střelecký zápas odehrála Američanka Wynn-Pollard, která na třiatřicetibodový výkon proti Hradci navázala 28 body v dnešním zápase. Dvaceti body přispěla Monika Fučíková. Strakonice vedla se 14 body a 11 doskoky Natálie Horsáková.

Popáté v sezóně padly basketbalistky Trutnova, když se jim nevydařila druhá polovina domácího zápasu proti Ostravě a celek SBŠ zvítězil 73:53.

Přitom první polovina Trutnovu vyšla velmi slušně. Na úvodní nápor SBŠ dokázaly rychle zareagovat a na přelomu první a druhé čtvrtiny vedly až o osm bodů. Pak ale přišel další nástup hostujících hráček, které zejména díky trestným hodům získaly vedení zpět a už ho nepustily. Klíčový moment přišel v závěru třetí čtvrtiny, kdy třináct minut před koncem ještě Trutnov ztrácel jen tři body, pak ale za více než šest minut dal jen jediný bod a Ostrava získala dvouciferný náskok, který už si pohlídala. SBŠ tak nevadilo ani trápení 1/17 z trojky, protože získaly dvacet bodů z šestek. Ostrava navíc ztratila jen jedenáct míčů, Trutnov dvojnásobek.

Hvězdou zápasu byla Američanka v dresu SBŠ Anacia Wilkinson, která zapsala 22 bodů a 14 doskoků, 13 bodů přidala Adéla Smutná. Smutnou střelecky dorovnala nejlépe bodující domácí hráčka Aneta Finková.