Hosté vezou cenné výhry

Nedělní program RENOMIA ŽBL nabídl po delší době dvě utkání v jediném dnu. Ve dvou duelech se střetla Slovanka s Chomutovem a Slavia s brněnskými Žabinami, které v posledních dnech absolvují jeden duel za druhým. Dařilo se hostujícím týmům, když výhry veze jak Chomutov, tak i Žabiny.

Žabiny urvaly poslední čtvrtinu

Po tabulkově lehčích soupeřích narazily Žabiny v dohrávce 11. kola ženské nejvyšší ligy na tým BLK Slavia Praha. A že se jednalo o kvalitnější celek, potvrdil i celý vyrovnaný vývoj utkání. Vítězně z něj nakonec vyšly hostující Žabiny 50:65, které si připsaly již třetí výhru nad Slavií v této sezoně.

Duel byl po tři čtvrtiny vyrovnaný, když Žabiny dobře začaly, znovu využívaly obranu po celém hřišti a utekly do mírného náskoku. Ve druhé čtvrtině však byly Pražanky lepší a dostaly se zpět do hry na rozdíl jediného koše. Podobný průběh měla i třetí čtvrtina, když Brňanky nedokázaly soupeřky setřást. To se podařilo až v posledním období, kdy dala Slavia jen sedm bodů, a to na zvrat nepříznivě se vyvíjejícího duelu nebylo. Důležitým momentem bylo také vyfaulování nejlepší střelkyně Slavie Kateřiny Rokošové, která zvládla patnáct bodů.

Žabiny se opíraly o Briu Holmes, která nastřádala 21 bodů, na šestnáct se při absenci Petry Záplatové dostala Eliška Hamzová.

Chomutov nalézá vlnu?

Velmi zajímavý duel plný zvratů se odehrál v Benešově, odkud veze výhru 62:53 Chomutov. Tím v dohrávce devátého kola získal čtvrtou výhru v sezóně a o jedinou výhru se dostal právě za svého nedělního soupeře.

Levhartice v utkání velmi dobře začaly, vyšla jim první čtvrtina a získaly si osmibodový náskok. Pak ale přišla výborná ofenzivní desetiminutovka od Slovanky a ta pětadvaceti body otočila skóre ve svůj prospěch. Vydařený útok domácích ale dlouho nevydržel, za celý druhý poločas daly Středočešky jen 17 bodů a Chomutov bojovný duel ve druhé půli urval ve svůj prospěch. Levhartice se samy nechaly slyšet, že měly v průběhu sezóny těžký los i smůlu na zranění, závěr ale chtějí mít silný a dobře do něj proti účastníkům Final4 poháru naskočily.

Střelkyní večera byla s 15 body a 10 doskoky Michaela Krejzová, která o bod překonala sokyni Kateřinu Zeithammerovou. Na dvanáct bodů se u vítězek dostala zkušená Tereza Vorlová, deset dodala Monika Satoranská.