Hradec dál bez porážky

Dohrávku druhého kola obstaraly basketbalistky Hradce Králové se Slovankou. Pražanky nastoupily k prvnímu utkání v sezóně a nestačily na palubovce Hradce 68:86. Třetí kolo Chance ŽBL startuje v pátek třemi utkáními.

Duel nebyl po většinu prvního poločasu jednoznačný, Slovanka i přes nápor Hradce se dokázala po většinu prvního poločasu držet na dostřel. Východočešky se dostaly do vyššího vedení až v závěru prvního poločasu, kdy se dostaly do vedení, a to už nepustily. Po přestávce šel náskok Hradce poprvé do dvouciferných čísel a výraznou třetí čtvrtinou Hradec zápas zlomil.

Vedení domácího týmu narostlo až na 26 bodů a Slovanka i přes zlepšený výkon nedokázala rozdíl příliš snížit. Hradec si pomohl zejména výraznou převahou na doskoku, Východočešky kralovaly 53:33. Čtyři dvouciferné střelkyně Hradce vedla s 19 body Pamela Effangová, čtrnáct přidala Ukrajinka Tetiana Havrylchyk. Slovance nestačily dvouciferné příspěvky od reprezentačního výběru 3x3 – Eliška Hálová dala 16 bodů, Andrea Ondroušková 14 bodů a Alžběta Levínská 12 bodů.