Hradec si zastřílel, Slovanka poprvé vyhrála

V neděli se v ŽBL dohrávalo šesté kolo dvěma duely. V tom prvním si na palubovce Teamstore zastřílely Hradecké Lvice, ve druhém získala Slovanka na palubovce U19 Chance první výhru v novém ročníku.

Lvice si zastřílely

Basketbalistky Hradce překonaly na hřišti Teamstore Brno stovku a po výsledku 118:47 srovnaly svou bilanci na třech výhrách a třech porážkách. K hladké výhře nakročily hostující Lvice už v samém úvodu, když po pěti minutách vedly 15:2 a v nastaveném tempu pokračovali i nadále. V lichých čtvrtinách udržely soupeře na pouhých devíti bodech a ani v těch sudých nebyla obrana Východočešek výrazně horší. Jejich nejvyšší vedení bylo o 71 bodů a o tolik duel také skončil. Bez odpočívající Josipy Bura táhly Hradec střelecky Michaela Matušková s Andreou Klaudovou, které se shodly na 18 bodech a vedly celkem šest dvouciferných střelkyň Lvic. Za domácí Brno se přes deset bodů dostala jen Karolína Jandová, která se dostala na 14 bodů.

Lucie Zítková (trenérka Teamstore Brno):„Dnešní zápas nám opravdu nevyšel. Holky se nedokázaly zkoncentrovat. Velice kvalitní soupeř nám předvedl krásny basketbal, a my jsme nedokázaly ani důstojně vzdorovat. Samy jsme vytvářely chyby a dostávaly se pod zbytečný tlak.“

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové):„Rozhodla první čtvrtina, která nám dodala herní a střeleckou pohodu, která nám chyběla v předchozích zápasech.“

První výhra Slovanky

Úvodní výhru získaly v šestém kole basketbalistky Slovanky, které vezou první výhru ze hřiště U19 Chance po výsledku 51:65. Duel byl soubojem dvou celků bez výhry a na obou týmech byla jasně viditelná nervozita. Strakonický celek do zápasu vstoupil lépe, Slovanka nestíhala a vedení domácích narostlo až na jedenáct bodů. Pak se ale hostující hráčky zlepšily v obraně a začaly postupně dotahovat. Krátce před přestávkou šel mladoboleslavský celek poprvé do vedení a o přestávce ztrácel jen dva body. Třetí čtvrtina ještě patřila domácím hráčkám, které vedly až o pět bodů, pak se ale znovu začaly prosazovat hráčky Slovanky. Strakonice vedly ještě šest minut před koncem o bod, pak se ale trefila za tři body hostující Satoranská a definitivně otočila skóre ve prospěch hostů. Tím se nastartovala střelecká smršť Slovanky, která posledních pět minut ovládla 17:5 a v závěru mohla slavit cennou výhru. Satoranská byla nejlepší střelkyní celého zápasu, když se blýskla 20 body, na šestnáct se dostala Denisa Harapesová, která se vrací po zranění kolene. Strakonice vedla Kristýna Tomšicová se 14 body, Alena Jeništová zaznamenala k 7 bodům 16 doskoků.

Radek Šnábl (trenér Slovanka MB):„Nastoupily proti sobě týmy s českými hráčkami bez cizinek, i když domácí 90 procent zápasu praktikovali krásnou typickou americkou obranu. Hráli to velice dobře, a kromě střelce nikdo jiný nechodil přes tu pomyslnou čáru. Na náš způsob hry byli evidentně dobře připraveni.“

Petr Martínek (trenér U19 Chance):„Jsme trochu smutní, protože jsme měli výborný vstup do utkání. Slovanka však ve druhé čtvrtině nesložila zbraně a postupně se skóre začalo vyrovnávat. Utkání se rozhodlo v závěrečné části, kdy hosté byli střelecky úspěšnější. Myslím, že 51 bodů je na domácí prostředí málo a musím si sám vyhodnotit, kde se ta chyba stala.“