Hradec urval druhé místo, Trutnov poprvé padl

Třemi zápasy bez přítomnosti diváků pokračovala nadstavba RENOMIA ŽBL. Dvakrát ze tří se dařilo domácím týmům, poslední plánovaný zápas mezi Žabinami Brno a Slavií Praha se neuskutečnil.

Hradec bude druhý

Duel o druhé místo po základní části a případnou výhodu domácího prostředí pro semifinále pro sebe ukořistily hráčky Hradce Králové, které přehrály KP Brno hladce 88:65. Přestože se očekávala velká bitva, duel měl překvapivě jednoznačný průběh, když se Východočešky hned od začátku dostaly do vedení, které postupně navyšovaly – už v druhé čtvrtině na třicetibodový rozdíl a Královopolanky dokázaly maximálně korigovat. Protože oběma týmům už zbývá odehrát jediný zápas nadstavby, je o druhém a třetím místě rozhodnuto a Hradec tak bude mít v případném semifinále docela výraznou výhodu.

Nejlepší střelkyně obou týmů se dostaly na 15 bodů, a to domácí Chatilla Van Grinsven a hostující Kristýna Minarovičová. KP však nemělo ke své nejlepší střelkyni ani zdaleka takovou podporu jako Hradec, který měl hned pět dvouciferných střelkyň.

Dominance Slovanky

V zápase dvou týmů, které už jistě přijdou o play off Slovanka jasně přehrála Strakonice 99:54. Domácí hráčky v jasném průběhu ani jednou neprohrávaly a od úvodu druhé čtvrtiny měly nad zápasem jednoznačnou kontrolu. Díky skvělé třetí čtvrtině, ve které nasázely 34 bodů, se dostaly do vedení až o 45 bodů a oba celky tak mohly dát dostatek hracího prostoru lavičce.

Vítězky dostaly do dvouciferných čísel dokonce šest hráček v čele s Sherise Willams a jejími 23 body a 9 doskoky, Kateřina Bartoňová zvládla 13 bodů, 11 asistencí a 7 doskoků. Poraženým nestačilo 18 bodů Anny Rosecké, která odehrála kompletních 40 minut hry.

První prohra Trutnova

Poprvé v nadstavbové části padly basketbalistky Trutnova, které nestačily v divokém zápase na SBŠ Ostrava 64:76. Zápas odstartovala málo vídaná první čtvrtina, kterou Ostrava ovládla poměrem 33:8 a prakticky rozhodla o svém vítězství. Trutnov pak vyhrál druhou čtvrtinu o 10 bodů a povedlo se jim vrátit zápas do běžných mezí, na větší dramatizaci ale Východočešky neměly a pod rozdíl 10 bodů se dostaly jen krátce v závěru.

SBŠ se opíralo o skvělý výkon Neveny Markovič, která zvládla za 37 minut 20 bodů a 21 doskoků, sedmnácti body ji doplnila Ivana Grbič. Trutnov spoléhal na Bailee Cotton a jejích 15 bodů, o dva body méně zvládla Anna Rylichová.