Hradecký nápor ke zvratu nevedl

O dohrávku šestého kola Chance ŽBL se postaraly poprvé v této sezóně před kamerami ČT Sport basketbalistky Hradce Králové a Chomutova. Východočešky na domácí palubovce od začátku zápasu ztrácely a nakonec podlehly 66:76.

Chomutovský celek šel do zápasu bez zraněné americké pivotky Yemiyah Morris, která se zranila v minulém týdnu v EuroCupu. Ve vyrovnaném úvodu se skóre převracelo, ale za stavu 9:6 pro Hradec vystřily Levhartice sérii 10:0 a ujaly se vedení, které následně udržovaly po zbytek poločasu. Hradec zahazoval spoustu jasných šancí, za první poločas proměnil jen čtvrtinu střeleckých pokusů za dva body. I díky tomu se dařilo Chomutovu postupně navyšovat vedení až na šestnáctibodový rozdíl krátce po začátku druhé čtvrtiny. Jedinou dvoucifernou střelkyní první půle byla s dvanácti body hostující křídlo Anna Rylichová.

Nepříjemnost nejen pro Hradec, ale i pro národní tým přišla krátce před poločase, když si při nájezdu do koše poranila kotník rozehrávačka Lvic Kateřina Zeithammerová a účastnice posledního EuroBasketu deset dní před rozjezdem kvalifikace o další šampionát odkulhala ze hřiště a do zápasu už nenastoupila.

Ještě po celou třetí čtvrtinu Levhartice zápas kontrolovaly. O to víc, když expolodovaly ve třetím hracím období k 27 bodům a navýšily náskok nad dvacetibodovou hranici. Jenže pak jako by se lehce uspokojily nad nasbíraným náskokem a začaly myslet na středeční pokračování EuroCupu a sundaly nohu z plynu. Čtyřmi úspěšnými trojkami v poslední čtvrtině stáhly hráčky Hradce pět a půl minuty před koncem na rozdíl devíti bodů a komentátor Jan Smetana hlasitě zakřičel do svého mikrofonu. Po oddechovém čase lehce rozzlobeného hostujícího kouče Pavla Staňka se ale Levhartice srovnaly a soupeřky už blíž nepustily.

Obrovskou převahu Chomutova v doskakování lehce snížil vyšší počet ztrát, Levhartice se ale blýskly deseti trojkami a ani nevadilo, že posledních deset pokusů za tři minuly. Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Kristýna Čuperková se 17 body, za ní ale svítily na tabuli dvě střelkyně Levhartic, a to se 14 body Anna Rylichová a Najai Wynn-Pollard.