Huňková přiblížila Nymburk k bronzu

Kapitánka Alena Huňková nastřílela 19 bodů a nejvíce pomohla Nymburku k druhé výhře v sérii o třetí místo v ŽBL. Nymburk vyhrál na palubovce Hradce Králové 79:61 a jediná výhra ho dělí od zakončení sezony s cenným kovem. Třetí zápas série se hraje ve čtvrtek opět v Nymburce.

Kdo čekal po relativně hladkém průběhu prvního utkání od hráček Hradce větší boj, byl zklamán. Koncentrovaně hrající Středočešky prohrávaly jen v úvodních minutách, ve třetí minutě je Vaughnová poslala do vedení 7:5 a o svůj náskok už nepřišly. O pár minut později šly po dvou slepených trojkách Aleny Huňkové do dvouciferného náskoku a ve druhé čtvrtině to bylo chvíli i o jednadvacet bodů. Lvice zápas nevypustily, v druhé půli se však dostaly nejblíže na dvanáct bodů rozdílu a závěr už Nymburk bez problémů kontroloval.

V prvním duelu měl tým Daniela Kurucze problémy s rozložením střelby, když mimo hvězdnou zahraniční čtveřici daly ostatní hráčky jen deset bodů. V úterý nastřílela sama Huňková 19 bodů a stala se nejlepší střelkyní zápasu, Kyara Linskensová přidala 16 bodů, Chloe Wellsová 11. Lvice měly jen dvě dvouciferné střelkyně, k šestnáctibodovému výkonu, který předvedla Andrea Ovsíková se přidala 11 body Tereza Kuthanová.

Romana Ptáčková (trenérka Hradec Králové):„Před utkáním nám onemocněly dvě rozehrávačky, jejich absence však nebyla tou hlavní příčinou, protože hráčky, které je v sestavě nahradily, svoji úlohu zvládly dobře. Příčina porážky byla dnes jasná. Měli jsme velice špatnou úspěšnost střelby. S takovou střelbou bychom nevyhráli ani se slabšími soupeři natož s Nymburkem.“

Daniel Kurucz (trenér Nymburk):„Hradec jsme porazili hradeckou zbraní – střelbou trojek. Přesně nevím, kolik jsme jich dali, ale bylo jich hodně. Pak se Hradci těžko hrálo. Když nás nenechal volně střílet za 3 body, tak zase byly volné naše pivotky. Takže rozhodujícím faktorem dnes z mého pohledu byly trojky.“