Hvězdná Voráčková podruhé i premiéra Hradce

Další skvělý výkon Veroniky Voráčkové orámoval druhé kolo RENOMIA ŽBL. To se znovu uskutečnilo bez brněnských Žabin, které se stále dostávají z karantény, ostatní čtyři zápasy ale nabídly zajímavé výsledky včetně druhého triple-double mladé opory USK Praha.

Premiéra v Benešově s Voráčkovou v hlavní roli

Premiéra nejvyšší ženské basketbalové soutěže v Benešově měla hned punc kvality. Na palubovce se totiž jako hostující hráčky ukázaly hráčky mistrovského USK Praha, které si poradily se Slovankou 130:55.

Podobně jako v prvním ligovém kole proti Strakonicím pražský USK rozhodl zápas už v první čtvrtině a od té doby už šlo spíše o celkový rozdíl mezi oběma celky. Na obou stranách bylo na soupisce po osmi hráčkách, takže si všechny přítomné basketbalistky zahrály dostatečně. Znovu zářila Veronika Voráčková, autorka quadruple-double z minulého utkání, která měla sice pomalejší střelecký start, nakonec se ale zvedla a zapsala teprve devátý triple-double v historii ženské ligy. Voráčková si připsala 23 bodů, 10 doskoků, 12 zisků a ještě 7 asistencí. O bod jí střelecky překonala Marija Režan, na 23 bodů se dostala María Conde. V dresu Slovanky se na 10 bodech shodlo trio Andrea Ondroušková, Lucie Svatoňová a Eliška Brejchová.

Další dobrý start Trutnova

Druhou jasnou porážku mají na svém kontě basketbalistky Strakonic, které po očekávané prohře s USK tentokrát nestačily doma na Trutnov 62:102. Hostující hráčky povzbuzené domácí výhrou na KP Brno do zápasu vlétly ve velkém stylu a rychle se ujaly vedení. Strakonice pak dokázaly kontrovat, ale konec první a celá druhá čtvrtina byla jasně ve prospěch Trutnova, který odskočil do dvouciferného náskoku a zápas kontroloval. Strakonice se v klíčové druhé čtvrtině zmohly jen na osm bodů.

Hostující hráčky vedly až o 45 bodů a k výhře je dotáhlo hned sedm dvouciferných střelkyň v čele s osmnácti body a 10 doskoky Anny Rylichové. Na třináct se dostalo duo Štěpánka Ježková – Tereza Králová. Jedinou dvoucifernou střelkyní poražených byla Barbora Suchanová s 11 body.

Zklamání napravilo KP

V souboji dvou zklamaných celků z prvního zápasu nové sezóny se podařilo první ligovou výhru vydřít basketbalistkám KP Brno, které vezou z Ostravy cenný výsledek 69:64. V nejdramatičtějším zápase druhého ligového kola se skóre od začátku přelévalo ze strany na stranu. Lépe začal domácí SBŠ, který rychle vedl o čtyři body, náskok ale neudržel a Královopolanky už těsně vedly po deseti minutách.

Brňanky pak utekly až do devítibodového náskoku ve druhé čtvrtině, ten ale nedokázaly udržet a v poločase bylo skóre znovu prakticky srovnané. Zlom v zápase přišel až v závěru třetí čtvrtiny, kdy z rozdílu jednoho koše bylo na začátku poslední desetiminutovky najednou dvanáctibodové vedení a ani přes velkou snahu Ostravy už zvrat nepřišel.

Brňanky se střelecky opíraly o Annu Paťorkovou, která dala 15 bodů, ještě o bod více zvládla zkušená Kateřina Zohnová. Lucie Hadačová doskočila 14 míčů. SBŠ střelecky táhla Nikolina Zubac se 17 body a sedmi doskoky.

Výborná premiéra Hradce

Velmi dobrý vstup do sezóny mají za sebou basketbalistky Hradce Králové. Ty měly první kolo proti Žabinám odloženo, do akce šly tedy až ve druhém kole na palubovce Chomutova, kde hladce zvítězily 76:64.

Zlomová byla pro zápas hned úvodní čtvrtina, kterou ovládly Východočešky 33:12. Ještě v její polovině vedl Hradec 13:9, pak ale přišla bodová smršť hostujících hráček hlavně Michaely Matuškové a lvice odskočily. Druhá čtvrtina sice přinesla výrazné zlepšení výkonu domácího Chomutova, i tak ale Hradec bez větších potíží udržoval náskok a blíže, než na devět bodů rozdílu se domácí hráčky nedostaly. Ve druhé půli naopak rozdíl přerostl dvacetibodovou hranici a ani zlepšený výkon Levhartic v závěru drama nepřinesl.

Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí pivotka Tereza Vorlová se 17 body, které sekundovala kapitánka Levhartic Michaela Krejzová se 13 body, vítězky držela s 15 body Kristýna Čuperková, dříve Minarovičová, o bod méně zvládla Klára Marečková.