Jasná práce favoritů

Třemi zápasy ve středu pokračovalo play off RENOMIA ŽBL. Ve svých sériích vedou 2:0 na zápasy Žabiny a Hradec Králové, kteří tak mohou v dalších utkáních doma potvrdit postup. Poprvé do akce šlo KP Brno se Slávií. Všechny tři série pokračují v sobotu.

Drtivá ofenziva Žabin

Basketbalistky Žabin Brno jsou jeden krok od postupu do semifinále play off. Ve druhém utkání série s Ostravou zvítězily na palubovce soupeře 94:67

Ostrava se dokázala v zápase držet jen v první čtvrtině, kterou ovládly Žabiny 28:25, když se ani na jedné straně prakticky vůbec nebránilo. Od druhé čtvrtiny ale bylo na palubovce jen jedno družstvo. Brňanky zářily a druhou a třetí čtvrtinu dohromady vyhrály 62:23 a po třech čtvrtinách byly na devadesáti bodech. Trenér Viktor Pruša tak mohl prostřídat sestavu a dát prostor hráčkám z lavičky, které prohrály poslední období 4:19, ale výsledek to nijak neovlivnilo.

Nejlepší střelkyní zápasu byla domácí Nikolina Zubac s 20 body, jen o bod méně dala její spoluhráčka Tereza Motyčáková. Zvítězil ale týmový výkon Žabin s pěti dvoucifernými střelkyněmi v čele s 16 body Michaely Vondráčkové. Ostravu srazilo 27 ztrát.

Silný závěr KP

Velmi dobrý zápas odehrála a úvod play off na palubovce KP Brno pražská Slavia, která až do poslední čtvrtiny držela šanci na cennou výhru, ale nakonec podlehla 65:82.

V zápase jako na vlnách mezi dvěma účastníky Final4 dokázala Slavia zareagovat na úvodní start KP a v polovině druhé čtvrtiny šla sama do sedmibodového trháku. Ten ale nedokázala udržet a v poločase už sama ztrácela šest bodů. Vedení KP pak ve třetí čtvrtině bylo dokonce poprvé dvouciferné a vypadalo to na jasný závěr, Slavia ale zabojovala a v poslední čtvrtině dokonce dvakrát srovnala skóre. Naposledy to bylo po trojce Kamily Hoškové 63:63 šest minut před koncem, pak ale série 12:0 zápas zlomila pro KP.

Střelecky zářila za Královopolanky Renáta Březinová s 22 body (4 trojky), 17 bodů a 9 asistencí dodala Tanyia Page. Slavii vedla Hošková se 14 body.

Hradec znovu jasně

I podruhé jasnou výhru si připsaly basketbalistky Hradce Králové v sérii proti Chomutovu, který zdolaly na jeho palubovce 117:50 a jsou krok od semifinále, kde nejspíš čekají Žabiny.

Východočešky ani napodruhé soupeřkám nedaly velkou šanci a kralovaly od prvních minut. První čtvrtinu vyhrály 31:8, druhou 31:14 a parádní ofenzivou a tvrdou obranou nutily soupeřky ke spoustě chyb. Levhartice hrající znovu bez Michaely Krejzové nestačily ani ve druhém poločase a nedokázaly navázat na povedené pohárové zápasy.

Hradec se opíral hned o pět dvouciferných střelkyň v čele s dvacetibodovou Pamelou Effangovou, za Levhartice dala Kateřina Rokošová 14 bodů.