Jasná předvánoční práce favoritů

Třemi zápasy pokračovalo dvanácté, poslední předvánoční, kolo RENOMIA ŽBL. Své role potvrdily všechny tři favorizované celky, když USK veze výhru z Hradce Králové, Žabiny přehrály Ostravu a KP Brno potvrdilo formu v Praze na Slavii.

Další stovka USK

Pražský USK neprohrál podle očekávání ani dvanáctý zápas v tomto ligovém ročníku, když přehrál Hradec Králové 103:76. Svěřenkyně Natálie Hejkové povzbuzeny další cennou výhrou v Eurolize nastřílely v první čtvrtině 33 bodů a utekly do dvouciferného vedení. Následně přidaly devětadvacet bodů a do poločasu si přenesly šestadvacetibodové vedení. Mohly si tak dovolit lehce povolit po přestávce, a dokonce prohrát nejtěsnějším rozdílem poslední čtvrtinu, jasná výhra jim ale neunikla.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 22 body Marja Režan, její spoluhráčka Alyssa Thomas přidala 18 bodů. Hradec vedla Kateřina Zavázalová s 15 body, o bod méně nastřílela Klára Marečková.

První poločas pro Žabiny

Dva vzájemné zápasy ve dvou dnech čekají celky brněnských Žabin a SBŠ Ostrava. První polovinu, tu ligovou, zvládly lépe Žabiny, když přehrály Ostravu 86:65. Pokračování přijde v neděli od 12 hodin v rámci Středoevropské ligy CEWL. Krok k výhře udělaly Brňanky před domácím publikem ve druhé čtvrtině, kterou ovládly 24:9 a získaly si dvacetibodový poločasový náskok, jenž pak po přestávce už bez problémů kontrolovaly.

Brňanky vedla se 14 body Petra Záplatová, její kolegyně z perimetru Michaela Vondráčková přidala 13 bodů. Ostravský celek, který hrál prakticky jen v sedmi hráčkách, táhla Sara Dickey s 22 body.

KP zakončil rok vítěznou šňůrou

Výbornou formu posledních týdnů potvrdilo KP Brno, když v posledním zápase letošního roku přehrálo Slavii Praha 88:64. Po vyrovnaném prvním poločase, kdy měla víc navrch Slavia, ovládly Brňanky kompletně třetí čtvrtinu, kterou vyhrály 27:8. Slávistická hra se pak kompletně rozpadla, Královopolanky přidaly dalších 24 bodů ve čtvrté čtvrtině a bez potíží si pohlídaly desátou výhru, která znamená, že přestávku stráví na druhém místě ligové tabulky.

Brňanky dovedla k výhře dvacetibodová Michaela Stará, která trefila pět trojek, doplnila ji s 18 body kapitánka Sarah Beránková. Slavii nestačilo čtrnáct bodů Van Der Keijl, ani double double za 12 bodů a 16 doskoků Petry Bakajsové.