Kadlecová odmítla drama

Papírové předpoklady se naplnily. Levhartice Chomutov zvládly domácí dohrávku 12. kola Chance Ženské basketbalové ligy, SBŠ Ostrava porazily 81:67. Severočešky si pojistily čtvrtou pozici v tabulce (9-6), moravský celek je po čtvrté porážce za sebou sedmý s bilancí šesti výher a osmi nezdarů.

Ostravanky hrají v posledních týdnech v užší rotaci, a tak dali zcela správně všechno do úvodních minut, s trojkami Elišky Kubíčkové a Adély Smutné vedly po pěti a půl minutách hry 15:7. Jenže Levhartice se probraly a nenechaly hostům ani dílčí výhru. NaJai Wynn-Pollard rozhodla o tom, že Chomutov první část vyhraje 18:17.

A bodovou šňůru navazovaly domácí hráčky dál a dál. Úsek mezi osmou a dvanáctou minutou ovládly 12:0. Na každý koš hostů odpověděly dvěma. Navíc se jim rozstřílela Valentýna Kadlecová. Čtrnácti body ve druhé čtvrtině se podílela na tom, že její tým tuto část získal 25:11 a průběžně vedl 43:28.

Ve třetí desetiminutovce navíc rozdíl narostl přes dvacetibodovou metu - a mohlo se zkoušet, dohrávat a prověřovat. Severomoravanky následně utekly debaklu, ale o jejich porážce už bylo jasno.

Kadlecová si nakonec za 20 minut na hřišti zapsala 25 bodů, Wynn-Pollard jí sekundovala 17 body. Také Ostravanky měly jen dvě dvouciferné střelkyně, Adéla Smutná zvládla 20 bodů a Eliška Kubíčková 15. Tea Perič je podpořila sedmi body.