Klíčová Krejzová a druhá jistota

Dvěma duely pokračovaly v úterý večer vyřazovací souboje play off a play out Chance ŽBL. Důležité venkovní výhry si připsaly hráčky Chomutova a Trutnova a jsou tak jednu výhru od ukončení sérií.

Krok od historického postupu do semifinále jsou chomutovské Levhartice. Ty ve druhém čtvrtfinálovém duelu proti Slavii Praha zvítězily v dramatické koncovce 73:70 a jsou výhru od semifinálové účasti. Tu mohou potvrdit v sobotu na domácí palubovce.

Střelecké trápení obou čtvrtfinalistů z prvního zápasu pokračovalo i v úvodní čtvrtině druhého duelu. Chomutovské basketbalistky trefily jen čtyři pokusy ze čtyřiadvaceti v první desetiminutovce a nebýt toho, že dvě střely byly trojkové, byla by jejich ztráta větší než tříbodová. Ve druhém hracím období se začaly zahřívat střelkyně Levhartic, bodově velela kapitánka Michaela Krejzová, své přidala i Valentýna Kadlecová a najednou se podařilo hostujícím hráčkám otočit skóre. Když se pak hostujícím hráčkám podařil i vstup do druhé půle, vrostlo jejich vedení na dvanáct bodů a domácí kouč Dušan Medvecký musel reagovat oddechovým časem. Dvouciferná ztráta ale Slavii nepoložila a přitvrzení v obraně vedlo k sérii 9:0, kterou naopak hostující kouč v závěru třetí čtvrtiny zastavoval time outem. Ani ten ale nestačil a z ničeho nic byly domácí hráčky zpět ve vedení až o pět bodů. Krvácení zastavila krátce před koncem čtvrtiny velkou trojkou Kadlecová a zadělala před poslední čtvrtinou na drama. A to bylo ve hře, když Chomutov znovu otočil a šest minut před koncem Slavia snižovala na rozdíl pouhých tří bodů. Pak si ale domácí celek vybral dost nešťastnou dobu na vypadnutí střelecké mušky, přes čtyři minuty se domácí hráčky neprosadily a koš Beasley dvě minuty před koncem už dával do koncovky spíše teoretickou naději. Najednou však přišly dvě hloupé ztráty Chomutova a v poslední minutě z čista jasna srovnávala trojkou domácí Suchanová. Celky si pak vyměnily úspěšné šestky a poslední útok vyšel na Chomutov, který našel na trojce volnou Michaelu Krejzovou. Ta sice napoprvé neproměnila, ale míč se k ní šťastně odrazil a ona se podruhé z trojky nemýlila přesně s klaksonem.

Střelkyní zápasu byla s 26 body nakonec smutná Brandy Beasley, na 21 bodů se dostala hostující Kadlecová, Krejzovou závěrečná trojka vynesla na 18 bodů.

Druhou výhru v sérii, tentokrát o deváté místo, získaly i hráčky Trutnova. Ty si po domácí výhře poradily se Strakonicemi i na palubovce soupeře, tentokrát poměrem 81:61 a sérii mohou ukončit v pátek znovu na domácí palubovce.

KARA vstoupila do utkání úžasnou střelbou. V první čtvrtině proměnila téměř dvě třetiny svých pokusů, nasázela osmadvacet bodů a Strakonice se jen těžko držely v zápase. Nebýt čtyř trojek za prvních deset minut, mohlo být pro domácí hráčky ještě hůře. To však přišlo ve druhé čtvrtině, kdy Trutnov pokračoval v ofenzivní pohodě, přidal dalších sedmadvacet bodů a dostal se do dvacetibodového trháku. Tím vlastně navázal na úspěšnou druhou polovinu z prvního utkání, kterou ovládl podobně jednoznačně. Trutnov vedly k vedení zejména šestky, kterých střílel hostující tým za poločas devatenáct (sedmnáct proměněných) oproti žádné domácích. Strakonice v nevýrazném výkonu pokračovaly i po přestávce a vyjma Luisy Vydrové si nedokázaly vytvořit solidní střelecké pozice, které by proměnily. Zlepšený výkon Strakonic přišel až v poslední čtvrtině, kdy Trutnov výrazně prostřídal a hráčky z lavičky se střelecky nedokázaly prosadit. I tak ale výhra hostujícího celku ohrožena nebyla.

Jasnou střeleckou hvězdou zápasu byla Luisa Vydrová, která k 25 bodům přidala i jedenáct doskoků. Neměla však podporu od spoluhráček. Trutnov zato ukázal hned pět dvouciferných střelkyň v čele s šestnáctibodovou Michaelou Gaislerovou.