Klíčový krok USK

Zřejmě už jen jeden zápas zbývá odehrát v letošním ročníku Chance ŽBL. Pražský USK zvládl podle předpokladů nejtěžší duel finálové série, druhý na palubovce brněnských Žabin a po výhře 94:71 ho dělí jediný úspěch od dalšího titulu. Třetí výhru můžou Pražanky přidat na domácí palubovce ve středu.

Brňanky odehrály v úvodním utkání série proti USK výborný zápas na Královce a doma na Rosničce doufaly, že soupeřky přitlačí ještě o něco více. Favorit ale čekal tuhý odpor před skvělou kulisou, přijel do Brna dobře připraven a na rozdíl od prvního zápasu od startu dominoval. Žabiny ani jednou v zápase nevedly, už v první čtvrtině inkasovaly sedmadvacet bodů a nabraly čtrnáctibodovou ztrátu. Ve druhé čtvrtině se sice domácí celek zlepšil v útoku, USK ale pokračoval v rozjeté ofenzivě na své straně a zasypal soupeřky dalšími třiceti body. Když pak Pražanky zvládly i nástup do druhé půle, bylo o vítězkách rozhodnuto, a i přes snahu Žabin se už spíše dohrávalo.

USK sice spáchal dvojnásobek ztracených míčů než soupeřky, ale měl výraznou převahu na doskoku, v úspěšnosti střelby i trefil více trojek. Bodově za USK nikdo nedominoval, ale několik hráček zapsalo velmi solidní čísla v čele s Tejou Oblak (21 bodů a 9 asistencí), Brionna Jones (17 bodů a 10 doskoků), Alyssa Thomas (15 bodů, 9 doskoků, 8 asistencí) či María Conde (15 bodů, 8 doskoků, 8 asistencí). Žabiny při několika absencích táhla bosenská reprezentantka Nikolina Kněževič se 14 body, o jeden méně zapsala Natálie Stoupalová.