Kompletní semifinalisté

Posledním semifinalistou letošního ročníku Chance ŽBL se podle očekávání staly basketbalistky mistrovského ZVVZ USK Praha. Pražanky přehrály ve třetím utkání městského derby Slovanku i napotřetí hladce, tentokrát 114:31 a v semifinále si zahrají proti Sokolu Hradec Králové. Druhou semifinálovou dvojici utvořily již dříve chomutovské Levhartice a Žabiny Brno.

Hala Královka, kde USK před týdnem vybojoval postup do Final 4 Euroligy, byla tentokrát výrazně prázdnější než na rozhodujícím čtvrtfinále evropské soutěže. Diváci, kteří do haly v pátek večer dorazili, ale mohli sledovat další ostrý nástup USK do duelu, který znamenal pro Pražanky vedení dvouciferným rozdílem. První čtvrtina navíc byla navíc ze strany Slovanky zřejmě nejlepší v utkání jak na obranné, tak na útočné polovině. Ve zbytku zápasu ještě USK přitlačil a zejména třetí čtvrtina, která skončila poměrem 41:3 byla pro Slovanku hodně krutá. Rozdíl mezi oběma celky byl až na třiaosmdesáti bodech a o tolik duel i skončil.

Střelkyní zápasu byla s 24 body Brionna Jones, její spoluhráčka Temi Fagbenle dodala 20 bodů. Z týmu USK dalo alespoň osm bodů všech osm hráček, které nastoupily. Slovanki vedla třináctibodová Marie Žílová.